Strona główna » Boks » Wyjątkowa ekspozycja

Wyjątkowa ekspozycja

2017-12-18 07:52:07


Wyjątkowa ekspozycja

Kazimierz Paździor doczekał się Izby Pamięci. Ekspozycja na stałe zagościć ma w holu głównym hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Uroczyste otwarcie ekspozycji miało miejsce podczas Memoriału Kazimierza Paździora.


Od niedzielnego południa sympatycy sportu będą mieli wyjątkową okazję obejrzenia na własne oczy pamiątek po jedynym w historii Radomia złotym medaliście olimpijskim. Obok trofeum z 1960 roku, wywalczonego w Rzymie, w galerii wyeksponowany został pas mistrza Europy, pasy mistrzostw kraju, szereg pucharów, odznaczenia, wiele fotografie i innych pamiątek.

 

- Zobaczenie tych wszystkich pamiątek jest niebywałym przeżyciem. Bardzo dobrze stało się, że wszyscy fani sportu goszczący w hali przy ul. Narutowicza będą mogli je podziwiać w izbie pamięci. Mam nadzieję, że dla wielu chłopców będzie to tez inspiracja do uprawiania sportu - zapewnił obecny podczas inauguracji Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

 

Obok zawodników, szkoleniowców i kibiców w uroczystości wzięli udział m.in. bracia Skrzeczowie, znakomici bokserzy, Rafał Rajkowski, wicemarszałek Mazowsza, Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia, Grzegorz Janduła, prezes MOSiR, Stanisław Dobosz, przewodniczący Rady Sportu i Rafał Czajkowski. Dwa ostatni  mają ogromy udział w tym, że najbliżsi pamiątki po mistrzu przekazali do rodzinnego miasta. Obecni byli też Małgorzata Zając, radna  skoligacona z rodziną Paździorów i Henryk Kozieł, były trener sekcji bokserskiej Broni.
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.26%
Siatkówka 26.29%
Koszykówka 16.57%
Zapasy 15.54%
Tenis Stołowy 13.35%

ALL SPORT


Facebook