Strona główna » Boks » Udany Memoriał pamięci Mistrza

Udany Memoriał pamięci Mistrza

2017-12-19 08:14:53


Udany Memoriał pamięci Mistrza

W niedzielę w radomskiej hali MOSiR odbył się X Memoriał im. Kazimierza Paździora. Radomscy kibice boksu mogli obejrzeć wiele ciekawych strać. W walce o zwycięstwo w Memoriale po pasjonującym pojedynku wygrał Rafał Grabowski.

 

Impreza organizowana przez BTS Broń Radom przyciągnęła do hali przy ulicy Narutowicza 9 wielu sympatyków „szermierki na pięści”. Memoriał swoją obecnością uświetnili wielcy mistrzowie boksu tacy jak bracia Grzegorz i Paweł Skrzecz czy Rafał Jackowski, co sprawiało, że w niedzielne przedpołudnie czuć było atmosferę wielkiego sportowego święta.

 

Dzień rozpoczął się od walk sparingowych, w których naprzeciw siebie stanęli młodzi adepci boksu. Przeważali w nich zawodnicy BTSu, jednak do walk stanęli także przedstawiciele KSZO Ostrowiec, Skalnika Wiśniówka, M&JKO Boxing Płońsk czy RKB Boxing Radom. Mimo młodego wieku zawodnicy pokazali się z dobrej strony i pokazali, że boks amatorski w Polsce ma się bardzo dobrze. Wszyscy sprujący zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz medale.

 

Po walkach sparingowych doszło do bardzo ważnej uroczystości. W obecności Prezydenta Miasta Radosława Witkowskiego oraz wielu zaproszonych gości odsłonięta została Izba Pamięci Kazimierza Paździora. Imponujący zbiór pamiątek po wielkim mistrzu olimpijskim w boksie z Radomia dzięki wielkiej pracy klubu oraz przychylności władz i rodziny Kazimierza Paździora będzie dostępny dla oglądających już na stałe w budynku hali MOSiR.

 

Główna część Memoriału stała na bardzo wysokim poziomie zarówno ze strony organizacyjnej jak i sportowej. Na uwagę zasługiwały dwa pojedynki kobiece, które udowodniły, że stwierdzenie słaba płeć nie jest adekwatne. Zarówno w starciu pomiędzy Weroniką Bartosiak, a Kingą Syską, jak i w walce Oliwii Olesiak z Martyną Adamus widać było wielką chęć pokazania zebranej publiczności dobrego poziomu sportowego. Z pierwszej potyczki górą wyszła reprezentująca RKS Radomiak Radom Bartosiak, zaś w drugiej lepsza okazała się Adamus. Bartosiak została także wyróżniona nagrodą dla najlepszej zawodniczki Memoriału.

 

W kolejnych pojedynkach nie zabrakło emocji. Zwycięstwa w swoich walkach odnieśli Damian Strzelec, Paweł Brach, Jakub Bujała, Damian Szczepański, Patryk Kaczmarczyk, Dmytro Voitiyk, Dominik Tkaczyk, Dawid Żak, Mateusz Mieszczakowski i Adrian Grzmil. Uwaga wszystkich skupiona była jednak na wydarzeniu Memoriału jakim była walka pomiędzy Bartłomiejem Derletą a Rafałem Grabowskim. Po pasjonującym trzyrundowym starciu górą okazał się Grabowski i to on sięgnął po zwycięstwo w całym turnieju ku pamięci wielkiego mistrza Kazimierza Paździora. 

 

 

PAWEŁ JAŚKIEWICZ

(fot: Boxing Radom)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.26%
Siatkówka 26.29%
Koszykówka 16.57%
Zapasy 15.54%
Tenis Stołowy 13.35%

ALL SPORT


Facebook