Strona główna » Pływanie » Podwójne podium

Podwójne podium

2017-12-20 07:57:47

Pomyślne wieści napłynęły z Łodzi, gdzie na 25 metrowym basenie przeprowadzono pierwsze konkurencje Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu.

Pierwszego dnia zmagań świetnie zaprezentowała się Paulina Nogaj. Zawodniczka Wodnika Radom od jesieni studiująca na Uniwersytecie w Akron (USA) wywalczyła dwa medale. Zdobyła wicemistrzostwo Polski seniorów w konkurencji 200 m stylem zmiennym (2:13.12) oraz brązowy medal wśród seniorów w konkurencji 200 m stylem motylkowym (2:14.51).

Wspomniane wyniki zapewniły radomiance jednocześnie zwycięstwa i złote medal w kategorii młodzieżowców (19-23 lata). W wyścigu 200 m stylem zmiennym młodzieżowców na piątym miejscu sklasyfikowana została Adrianna Mendyk (2:23.80), kolejna z zawodniczek Wodnika.

Mistrzostwa w Łodzi mają rekordową obsadę. Do startu zgłosiło się niemal dziewięciuset zawodników (dokładnie 891). Tak licznej obsady nie miały do tej pory żadne mistrzostwa Polski, ani nawet zawody Grand Prix! Dla porównania, rok temu w olsztyńskiej Aquasferze wystąpiło 613 osób, a w maju na długim basenie w Lublinie pojawiło się 697 pływaków. Warto też dodać, że po raz pierwszy w historii areną zmagań jest nowo wybudowana łódzka Zatoka Sportu.