Strona główna » Karate » Wygrała przed czasem

Wygrała przed czasem

2017-12-21 05:49:42


Wygrała przed czasem

W Nowogrodzie Bobrzańskim odbyła Charytatywna Gala Kumite z udziałem Akcja zorganizowana została dla trójki rodzeństwa, której w tym roku zmarła matka. W zmaganiach wzięła udział radomianka Klaudia Lidak.


Inicjatorem i organizatorem akcji był Lubski Klub Sportowy Karate OYAMA na czele z shihan Andrzejem Tomiałowiczem i sensei Mateuszem Łandą. Zakontraktowane zostało 8 pojedynków w różnych stylach walki, min.: karate, brazylijskie jujitsu, muai-thai, kick boxing, boks. Pomiędzy pojedynkami organizowane były pokazy tańca i akrobatyki. Z radomskiego klubu OYAMA w gali brała udział najbardziej utytułowana zawodniczka sempai Klaudia Lidak, wielokrotna mistrzyni Polski, mistrzyni Europy, medalistka wielu turniejów ogólnopolskich i międzynarodowych. Jej przeciwniczką była również utytułowana zawodniczka z Niemiec, mistrzyni Europy z 2016 roku.

 

Pojedynek (walka wieczoru) był zakontraktowany na dwie rundy po 2 minuty. Był to jedyny pojedynek kobiet tego wieczoru.Chociaż jej przeciwniczka była cięższa o 5 kilogramów, Klaudia Lidak wyszła bardzo dobrze przygotowana zarówno psychicznie i fizycznie. Od początku zdominowała rywalkę wykonując widowiskowe kombinacje. Pod koniec pierwszej rundy Niemka przeżywała ogromny kryzys.

 

Klaudii zabrakło kilka sekund do skończenia pojedynku przed czasem. Druga runda to popis umiejętności radomianki. Po bardzo mocnych kombinacjach zawodniczka z Niemiec została trafiona i Klaudia otrzymała waza-ari. Po tym trafieniu rywalka stanęła jeszcze na chwilę do walki, ale po kilku sekundach - po kolejnym ataku - poddała walkę. Klaudia Lidak zakończyła swój pojedynek przed czasem otrzymując od organizatorów okazały puchar oraz nagrodę rzeczową. Reprezentantce Radomia sekundowali sensei Tomasz Klimaszewski, Robert Kosior i Hubert Bilski.
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.75%

ALL SPORT


Facebook