Strona główna » Pływanie » Powiększyła kolekcję

Powiększyła kolekcję

2017-12-21 06:22:47

Powiększyła swoją medalową kolekcję Paulina Nogaj. Drugiego dnia zimowych mistrzostwach kraju, które odbywają się na pływalni w Łodzi radomianka na podium stawała w kategorii młodzieżowców.

W finale na 50 m motylkiem zawodniczka Wodnika popłynęła w 26.88. Dało jej to piątą lokatę w kategorii seniorek. W grupie młodzieżowców okazała się natomiast bezkonkurencyjna. Piąte miejsce Paulina Nogaj zajęła też na 100 m stylem dowolnym. Uzyskała czas 55.66. Wśród młodzieżowców radomianka sklasyfikowana został natomiast na drugim, zapewniając sobie w tej grupie wiekowej tytuł wicemistrzyni kraju.

Ponadto na 100 m stylem zmiennym w kategorii (19-23 lat) na ósmym miejscu sklasyfikowana została Adrianna Mendyk (1:07.42), klubowa koleżanka medalistki.

Ozdobą drugiego dnia rywalizacji najlepszych polskich pływaków w zimowych mistrzostwach kraju, które odbywają się w Łodzi było kilkanaście rekordów Polski, w tym dwa w grupie seniorów. Kibice znów byli świadkami ścigania na niezwykle wysokim poziomie. Na czwartek zaplanowano kolejne konkurencje.