Strona główna » Karate » Stanęli na podium

Stanęli na podium

2017-12-22 04:41:56


Stanęli na podium

W Nowogrodzie Bobrzańskim odbył się Ogólnopolski Turniej Oyama PFK w Kata i Kumite. W zawodach z powodzeniem rywalizowali reprezentanci Radomskiego Klubu Sportowego Karate OYAMA.

 

W turnieju wystartowało ok 200 zawodników i zawodniczek z klubów karate z Polski i Niemiec. Rywalizacja w kata i kumite toczyła się na dwóch matach i ringu. Reprezentację radomskiego klubu stanowiło 11 zawodników i zawodniczek.

 

 

W pierwszej kolejności rozegrana została konkurencja kata w której startowało ok 115 osób. W tej konkurencji RKS Karate OYAMA reprezentowało 10 osób. Karatecy pokazali, że nawet debiutując w tego rodzaju rywalizacji są rywalami wymagającymi. Wywalczyli 5 miejsc medalowych. Następnie rozegrano konkurencje kumite, gdzie startowało ok 100 zawodników, w tym dziewięciu z Radomia. W tym przypadku fighterzy znad Mlecznej wywalczyli 6 medali. Pokazali widowiskowe i twarde pojedynki, często wygrywając przed czasem.

 

Opiekunem reprezentacji Radomia był sensei Hubert Bilski, a przy macie sekundowali sempai Rafał Dygas i sempai Klaudia Lidak. Sensei Tomasz Klimaszewski i Robert Kosior pełnili funkcję sędziów. Jak zawsze na trybunach naszych zawodników wspierała wierna grupa kibiców.

 

Turniej był okazją do uświetnienia jubileuszu XX-lecia działalności Oyama Karate w Nowogrodzie Bobrzańskim. Burmistrz Miasta otworzył uroczyście zawody i każdy klub otrzymał pamiątkowy dyplom upamiętniający to wydarzenie. Dla zwycięzców ufundowane zostały okazałe puchary i nagrody rzeczowe.


Wyniki:

KATA

Malwina Matyjanek – 2 miejsce
Oskar Bednarek – 3 miejsce
Klaudia Lidak – 3 miejsce
Jan Kosterna – 3 miejsce
Aleksandra Kowalczyk – 3 miejsce

KUMITE

Malwina Matyjanek – 1 miejsce
Jan Kosterna – 1 miejsce
Oskar Bednarek – 1 miejsce
Filip Lisek – 2 miejsce
Paweł Kosterna – 2 miejsce
Antonina Kowalczyk – 3 miejsce
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.75%

ALL SPORT


Facebook