Strona główna » Pływanie » Medale i rekord

Medale i rekord

2017-12-23 16:20:46

Paulina Nogaj wywalczyła kolejny srebrny medal Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu. Ustanowiła też rekord kraju.

W zakończonych w Łodzi zmaganiach zawodniczka Wodnika Radom na podium stanęła w konkurencji 100 m stylem motylkowym w grupie seniorek. Z finałowej rywalizacji wycofała się Aleksandra Urbańczyk, która w półfinale uzyskała rewelacyjny wynik. Pozostałym zawodniczkom to nie przeszkodziło w stoczeniu pasjonującej rywalizacji. Anna Dowgiert ustanawiając swój rekordu życiowego (58,08) wywalczyła złoty medal. Druga na mecie zameldowała się Paulina Nogaj z rezultatem 58,33, który jest nowym rekordem Polski w kategorii młodzieżowców. Zapewnił też złoty medal w tej grupie wiekowej. Trzecia była Paulina Peda 1:00,29.

Powody do zadowolenia ostatniego dnia mistrzostw miały inne reprezentantki radomskiego Wodnika rywalizujące w grupie młodzieżowej. Po brązowym medalu w konkurencji 4x50 m sztafeta 4x100 m stylem zmiennym również sięgnęła po medal. Adrianna Mendyk, Paulina Nowak, Paulina Nogaj i Magdalena Sońta wywalczyły srebro z czasem 4:21.61. Na 400 m Adrianna Mendyk sklasyfikowana została na drugim miejscu (5:00.48). Ponadto Paulina Nowak na 100 m klasykiem była jedenasta (1:16.41). Obok wspomnianego kwartetu w Łodzi startował też 16-letni Kacper Karnik.

- Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców przeszły już do historii, ale wspomnienie tego, co wydarzyło się przez ostatnie cztery dni w łódzkiej Zatoce Sportu pozostanie jeszcze na długo w pamięci kibiców. Zawody stały na niezwykle wysokim poziomie, a oprócz wielu rekordowych osiągnięć wisienką na torcie tej imprezy były niespodzianki - podkreśla w podsumowaniu serwis Polskiego Związku Pływackiego.

Najlepszymi zawodnikami zmagań krajowego czempionatu na krótkiej pływalni zostali Alicja Tchórz i Radosław Kawęcki. - Co ciekawe pływacy Ci, byli także jedynymi w naszej ekipie, którzy z mistrzostw Starego Kontynentu w Danii przywieźli medale wywalczone w konkurencjach indywidualnych. W klasyfikacji medalowej zimowych mistrzostw Polski w Łodzi triumfowali zawodnicy Juvenii Wrocław, dzięki znakomitej postawie szczególnie żeńskiej części tego zespołu - przypomina portal PZP.

Zimowe Mistrzostwa Polski w Łodzi to także pożegnanie jednej z największych legend polskiego pływania. Ostatni start w karierze Pawła Korzeniowskiego wypadł naprawdę znakomicie i aż żal, że nie zobaczymy go więcej w wodnej rywalizacji.  W Zatoce Sportu Korzeniowski łącznie wywalczył pięć krążków (2 srebrne i 3 brązowe), gromadząc na swoim koncie w sumie pięćdziesiąt pięć medali krajowego czempionatu na krótkim basenie.

(źródło: polswim.pl)