Strona główna » Piłka Nożna » Kolumbowie Futbolu

Kolumbowie Futbolu

2017-12-30 06:30:57


Kolumbowie Futbolu

"Kolumbowie Radomskiego Futbolu" to nowa publikacja dotycząca sportu wydana staraniem Stowarzyszenia Gramy Razem.

 

Wydawnictwo poświęcone jest Marianowi i rodzinie Czachorów. - Ikona Radomiaka! Duma Radomia! A może trochę zapomniany bohater… Marian „Maryś" Czachor, bo o nim mowa, to ciągle jedyny reprezentant Polski seniorów w piłce nożnej, który w momencie występu z orzełkiem na piersi, był zawodnikiem klubu z Radomia, w tym przypadku Radomiaka. 93-letni „Maryś” wciąż czeka na następcę - przypomina Lech Mosiołek, autor publikacji. Autor publikacji podkreśla ponadto. - W tym roku minęła 70. rocznica wspomnianego, pamiętnego wydarzenia. Dzięki wyjątkowemu wydawnictwu zatytułowanemu "Kolumbowie Radomskiego Futbolu", które właśnie ujrzało światło dzienne, uczciliśmy to wydarzenie, patriotyczną postawę oraz bezgraniczną miłość do futbolu Marysia oraz jego braci - Aleksandra, Ryszarda i Jerzego.

 

Wyjątkowość wydawnictwa polega również na tym, że nie ma charakteru komercyjnego i jest dostępna bezpłatnie. Co więcej, nazwisko każdego sympatyka sportu bądź firmy, którzy wsparli wydawnictwo, znalazły się w Księdze Fanów Radomiaka 2017 oraz liście podmiotów partnerskich zamykającej publikację.

 

W okolicznościowym spotkaniu, zorganizowanym z okazji prezentacji publikacji, uczestniczyło trzy pokolenia Czachorów (na zdjęciu z autorem książki). - W imieniu całej naszej rodziny pragnę złożyć serdeczne podziękowania wydawcy czyli Stowarzyszeniu Gramy Razem za inicjatywę i gromadzenie środków w celu wydania tej książki. Podziękowania także wszystkim tym, którzy wsparli to ważne dla naszej rodziny wydawnictwo. Na koniec muszę podkreślić wyjątkową rolę Lecha Mosiołka, który z nadludzką cierpliwością gromadził wszystkie informacje o Radomiaku, przeprowadził z Marianem i Aleksandrem wiele długich rozmów, zbierając dane które posłużyły mu do napisania tego opracowania - podkreślił Jacek, syn Aleksandra Czachora.
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.26%
Siatkówka 26.29%
Koszykówka 16.57%
Zapasy 15.54%
Tenis Stołowy 13.35%

ALL SPORT


Facebook