Strona główna » Główne » Sportowe Nadzieje

Sportowe Nadzieje

2018-01-01 09:55:06


Sportowe Nadzieje

Pierwsze dni Nowego Roku przeznaczymy na podsumowanie tego co wydarzyło się w radomskim sporcie w minionych 12-miesiącach. Ale nie będzie to tradycyjne omówienie. Tak jak miało to miejsce przed dwunastoma miesiącami pokusiliśmy się o przedstawienie rankingu najlepszych sportowców i trenerów Radomia w 2017 roku.


 
Zestawienie obejmować będzie trzy grupy: nadzieja, trener i sportowiec. Zaczynamy od pierwszej z grup. Zapraszając do lektury, zastrzegamy - w tej grupie klasyfikujemy młodzieżowców i zawodników młodszych. Przyjęliśmy również zasadę - sportowiec (to samo dotyczy pozostałych kategorii) aby został sklasyfikowany, przynajmniej przez pół roku musiał bronić barw radomskiego klubu.

 

Trzeba przyznać, że zestawiając dziesiątkę laureatów mieliśmy kłopot. W przypadku lekkiej atletyki dotyczył on np. Mateusza Kaczora, multimedalisty w biegach średnich. Blisko rankingu były tenisistki Weronika Falkowska i Aleksandra Buczyńska. Na pewno warte są podkreślania innych. Udany rok za sobą mają np. bokser Paweł Brach, czy zapaśnik Dominik Dudziński. Obaj dzięki dobrej postawie na krajowych arenach dostąpili zaszczytu reprezentowania barw Polski w międzynarodowych imprezach mistrzowskich.

 

Ostatecznie w kategorii Sportowa Nadzieja zdecydowaliśmy się przedstawić następującą grupę laureatów.

 

Sportowa Nadzieja:


1.Tomasz Fornal (piłka siatkowa, Cerrad Czarni)


2.Jakub Ziobrowski (piłka siatkowa, Cerrad Czarni)


3.Norbert Huber (piłka siatkowa, Cerrad Czarni)


Nie mieliśmy wątpliwości, że trzy najwyższe lokaty należą się siatkarzom. Tytuł mistrzów świata juniorów wywalczony wspólnie z reprezentacją Polski jest nie tylko spektakularnym osiągnięciem, ale i wystarczającą rekomendacją. Pierwszeństwo w tym gronie przyznajemy Tomaszowi Fornalowi, gdyż był najbardziej widocznym z trójki złotych medalistów na parkietach PlusLigi. Znalazł się też w szerokiej kadrze seniorów. Wszyscy trzej debiutują na naszej liście rankingowej.

 

4. Natalia Marczykowska (boks, Boxing)
Tuż za podium klasyfikujemy zawodniczkę klubu Boxing. W indyjskim mieście Guwahati w 4. Młodzieżowych Mistrzostwach Świata Kobiet radomianka wywalczyła brązowy medal w wadze 75 kg. Trzecia była też w Młodzieżowych Mistrzostw Europy, które odbyły się w Sofii. Osiągnięcia na międzynarodowej arenie reprezentantki dyscypliny olimpijskiej nie pozostawiły naszym zdaniem wątpliwości, że czwarta lokata jest jak najbardziej zasłużona.

 

5.Przemysław Piątek (zapasy, Olimpijczyk)
Kolejne wysokie miejsce rezerwujemy dla ósmego zawodnika mistrzostw Europy w zapasach stylu klasycznego. Przemysław Piątek zajął też piąte miejsce w wadze do 59 kg podczas Młodzieżowych Mistrzostwach Świata. Poszczycić może się też tytułem wicemistrza kraju seniorów. Na krajowej arenie do pełni szczęścia utalentowanemu zapaśnikowi zabrakło może jedynie złota, choćby w grupie młodzieżowców.


6.Paulina Nogaj (pływanie, Wodnik)
Zawodniczka radomskiego Wodnika, trenująca obecnie w USA, to wielokrotna medalista mistrzostw Polski zarówno seniorek, jak i kategorii młodzieżowej na krótkim i długim basenie. Jeżeli chodzi o ilość wywalczonych medali na pewno jest rekordzistką Radomia. W ubiegłym roku była klasyfikowana najwyżej w grupie sportowych nadziei.


7.Natalia Wosztyl (lekka atletyka, RLTL ZTE)


8.Mateusz Dębski (lekka atletyka, RLTL ZTE)


9.Martyna Kotwiła (lekka atletyka, RLTL ZTE)


10.Patryk Kozłowski (lekka atletyka, RLTL ZTE)

 

Dziesiątkę laureatów zamykają lekkoatleci. Najwyżej z tego grona klasyfikujemy Natalię Wosztyl, która podczas mistrzostw Europy juniorów U20 w Grosseto pobiła rekord życiowy (58.40) w biegu finałowym 400 m przez płotki i zakończyła zmagania zajmując szóste miejsce. Pobiegła też na pierwszej zmianie sztafety 4x400m i była bardzo blisko podium. Siódme miejsce w biegu na 1500 m podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy juniorów U20 w Grosseto zajął Mateusz Dębski. Tak samo jak Martyna Kotwiła na 200 m., która w półfinale ustanowiła rekord życiowy 23.83. Z kolei Patryk Kozłowski to m.in. mistrz kraju i lider tabel krajowych juniorów w biegu na 1500 m. 
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.26%
Siatkówka 26.29%
Koszykówka 16.57%
Zapasy 15.54%
Tenis Stołowy 13.35%

ALL SPORT


Facebook