Strona główna » Zapasy » Zasłużone zwycięstwo

Zasłużone zwycięstwo

2018-01-03 07:35:58


Zasłużone zwycięstwo

Zawodnicy Boruty-Olimpijczyk Wrestling Team już szykują się do rozgrywek play-off, gdzie zmierza się w walce o wielki finał PWPW KLZ z AZ Supra Brokers Wrocław. Bydgoskie Kozły, kończą sezon na etapie fazy zasadniczej.

 

W ostatnim meczu grupowym ekipa gospodarzy  wystąpiła w zmienionym składzie, ale nie zabrakło największych gwiazd zespołu. Brązowa medalistka Mistrzostw  Świata 2017- Roksana Zasina i wicemistrzyni Europy 2017- Taybe Yusein miały poprowadzić ekipę gospodarzy po kolejne zwycięstwo.


Światowe gwiazdy sportu zapaśniczego w drużynie gospodarzy nie zawodzą, potwierdziła to tegoroczna wicemistrzyni Europy – Taybe Yusein. Wygrywa z młodą zawodniczka bydgoskich Kozłów – Kamilą Pyżewską, przez przewagę techniczną.  Gospodarze wychodzą na prowadzenie w meczu (8:7).  Kolejne walki to zwycięstwa zawodników LOTTO Zapasy Bydgoszcz. Swoje pojedynki wygrali: Krzysztof Sadowik (86 kg, styl wolny) i Jakub Tim (75 kg, styl klasyczny). Goście prowadzili już po tych pojedynkach 14:9. Trzy ostatnie boje należały do gospodarzy. Wygrywają : Sofiya Georgieva (75 kg), Mateusz Filipczak (125 kg, styl wolny) i Łukasz Fafiński (98 kg, styl klasyczny). Szczególnie podobał się publiczności styl zwycięstwa Mateusza Filipczaka. Zdecydowane zwycięstwo przez przewagę techniczną. Walka Mateusza Filipczaka  wzbudziła również uznanie , w oczach sędziego głównego Artura Michalkiewicza.  Mateusz Filipczak został MVP całego meczu.

 

Od zwycięstw przez przewagę techniczną rozpoczęła mecz Roksana Zasina. Pewne zwycięstwo, pokaz kunsztu zapaśniczego rzemiosła i szesnaste zwycięstwo niepokonanej w PWPW KLZ Roksany Zasiny. Prowadzenie w meczu ekipy gospodarzy trwało krotko, bowiem w kolejnej walce, młody Bartosz Stawinoga pokazał swój olbrzymi zapaśniczy potencjał i pokonał przez przewagę techniczną Mateusza Nejmana. Zgiersko-radomscy kibice przecierali oczy ze zdumienia po walce Grzegorza Rutkowskiego z Marcinem Kunyszem (59 kg, styl klasyczny). Doświadczony, Marcin Kunysz odniósł wysokie zwycięstwo na punkty (7:0) i wyprowadził drużynę LOTTO Zapasy Bydgoszcz na prowadzenie w meczu.


Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem gospodarzy.  Zwycięstwem wywalczonym w trudnym, wyrównanym boju. Zawodnicy obu ekip pokazali, że szanują swoja publiczność. Byliśmy świadkami walk pełnych sportowej ambicji, stojących na wysokim poziomie sportowym. Publiczność w zgierskiej hali MOSiR i przed ekranami TVP Sport, z pewnością jest usatysfakcjonowana z poziomu i dramaturgii zapaśniczego widowiska, jakim był mecz Boruta-Olimpijczyk Wrestling Team Zgierz & Radom z LOTTO Zapasy Bydgoszcz. Drużyna gospodarzy pokazała, że mierzy w finał PWPW KLZ. LOTTO Zapasy Bydgoszcz, to drużyn , która pokazała, że sportowa ambicja i zaangażowanie w tworzenie zespołu ligowego przynosi efekty. Bydgoskie Kozły bodą coraz skuteczniej i w przyszłym sezonie będą jeszcze silniejsze.


Pary półfinałowe (kwiecień 2018): AKS Madej Piotrków Tryb. (grupa A) - Budowlani Łódź (B) oraz Boruta-Olimpijczyk - Supra Brokers Wrocław.


Boruta-Olimpijczyk Zgierz&Radom - LOTTO Zapasy Bydgoszcz 21:14


53 kg zapasy kobiet
ROKSANA ZASINA 04:00 MAGDALENA GŁODEK
65 kg styl wolny
MATEUSZ NEJMAN 00:04 BARTOSZ STAWINOGA
59 kg styl klasyczny
GRZEGORZ RUTKOWSKI 00:03 MARCIN KUNYSZ
63 kg zapasy kobiet
TAYBE YUSEIN 04:00 KAMILA PYŻEWSKA
86 kg styl wolny
MARCIN MAJKA 01:03 KRZYSZTOF SADOWIK
75 kg styl klasyczny
MICHAŁ KOŚLA 00:04 JAKUB TIM
75 kg zapasy kobiet
SOFIYA GEORGIEVA 04:00 PATRYCJA POCHOWSKA
125 kg styl wolny
MATEUSZ FILIPCZAK 04:00 ŁUKSZ DUBLINOWSKI
98 kg styl klasyczny
ŁUKASZ FAFIŃSKI 04:00 MICHAŁ RUS

 

W INNYCH MECZACH I TABELA

(źródło: klz-zapasy.pl)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.26%
Siatkówka 26.29%
Koszykówka 16.57%
Zapasy 15.54%
Tenis Stołowy 13.35%

ALL SPORT


Facebook