Strona główna » Boks » Powołana do kadry

Powołana do kadry

2018-01-08 06:32:02


Powołana do kadry

Natalia Marczykowska powołana została na zgrupowanie kadry narodowej w boksie.

 

To dla mnie duże wyróżnienie - podkreśla na łamach dami24.pl Natalia Marczykowska z Boxingu Radom. - Do tej pory byłam juniorką i od razu po przejściu do wyższej kategorii otrzymałam powołanie na obóz seniorek. - Trenerzy kadry proponują, aby Natalia zmieniła kategorią wagową na 69 kg - zaznacza Adam Jabłoński, klubowy szkoleniowiec zawodniczki. - Wtedy miałaby szansę na start w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata.

 

Natalia Marczykowska w 2017 roku w indyjskim mieście Guwahati podczas 4. Młodzieżowych Mistrzostwach Świata Kobiet wywalczyła brązowy medal w wadze 75 kg. Trzecia była też w Młodzieżowych Mistrzostw Europy, które odbyły się w Sofii. W tym pierwszym turnieju pokonała m.in. wymagającą rywalkę z Ukrainy. - Z którą przegrałam kilka miesięcy wcześniej podczas Mistrzostw Europy juniorek -  mówi Natalia Marczykowska. - To dwukrotna wicemistrzyni świata juniorek, bardzo mocna rywalka.

 

Mimo zmiany kategorii wagowej i wiekowej Adam Jabłoński  nie ma wątpliwości, że radomianka powinna wykorzystać swoją szansę. Choć zastrzega.   - Wszystko rozstrzygnie się w ramach psychiki - zaznacza trener. - Natalia będzie teraz walczyć z zawodniczkami nawet 10 lat starszymi, znacznie bardziej doświadczonymi, które stoczyły nieraz kilka razy więcej walk.

 

(źródło: dami24.pl)

 

 

 
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.26%
Siatkówka 26.29%
Koszykówka 16.57%
Zapasy 15.54%
Tenis Stołowy 13.35%

ALL SPORT


Facebook