Strona główna » Piłka Nożna » Transferowe wieści

Transferowe wieści

2018-01-10 06:49:54


Transferowe wieści

Pierwsze dni przygotowań do rundy wiosennej Radomiaka niewiele miały wnieść w temacie transferów. Jak zapewniał Jerzy Cyrak, szkoleniowiec drugoligowca, miało być spokojnie. Tymczasem jest wręcz przeciwnie...

 

Poniedziałek i wtorek pełnie były doniesień w mediach. I to często zaskakujących. Wczoraj klubowy serwis poinformował o kolejnym nowym pozyskanym piłkarzu. Zawodnikiem Radomiaka został 22-letni Artur Haluch. Wychowanek warszawskiej Legii przez dwa ostatnie sezony był podstawowym golkiperem III-ligowego Ursusa Warszawa. - Obdarzony bardzo dobrymi warunkami fizycznymi (192 cm wzrostu) Haluch jesienią rozegrał wszystkie mecze w pełnym wymiarze czasowym - informuje radomiak.pl. - Dla mnie to sportowym awans bo przychodzę do II ligi. Uważam, że to dobre miejsce do rozwoju - mówi nowy bramkarz Radomiaka. 

 

Tymczasem sporo mówi się o dwóch wcześniejszych transferach. Nie jest wykluczone, że np. Patryk Mikita, który związał się z Radomiakiem na nowy sezon, w Radomiu zagra już wiosną. Informuje o tym tarnobrzeskie wydanie „Echa Dnia”. - Sytuacja jest dla mnie nienormalna, bo o tym dowiedziałem się z portalu internetowego, a tak nie powinno być. Na razie zawodnik trenuje z nami, ale zobaczymy, jak to będzie wyglądało - mówi Włodzimierz Gąsior, trener Siarki.

 

Piłkarz może grać w Radomiu, ale może też wiosnę spędzić w niższej klasie rozgrywkowej. - W przypadku Patryka jest na przykład takie zagrożenie, że wiosną zamiast gry w pierwszym zespole będziemy go widzieć w A-klasowych rezerwach. Prezes Dariusz Dziedzic rozmawia z Radomiakiem i być może Mikita już w tym okienku zasili „Zielonych”. Nikt z Siarki nie chce go blokować - przyznaje Włodzimierz Gąsior. 

 

Gorąco jest też w temacie Bruno Ricardo Rocha da Luz. Skrzydłowy trenuje z radomską drużyną... ale nie jest przesądzone, że wiosną w Radomiaku zagra. Dlaczego? Oprócz spotkań w drugiej lidze rumuńskiej, w barwach klubu Luceafarul, Portugalczyk rozegrał również w sezonie 2017/18 jeden pojedynek w drugiej lidze izraelskiej w Maccabi Ahi Nazareth. A jak donosi radomsport.pl przepisy  mówią, że jeden zawodnik nie może zagrać oficjalnych spotkań w barwach trzech klubów w trakcie jednego sezonu. W Radomiaku jednak uspokajają? - Zapewniono nas, że w jednym z zespołów kontrakt Bruno został rozwiązany z winy klubu. Czekamy na oficjalne potwierdzenie tej informacji przez federację i prawną zgodę na jego występy w Radomiaku - mówi trener Jerzy Cyrak.

 

(fot: radomiak.pl)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.26%
Siatkówka 26.29%
Koszykówka 16.57%
Zapasy 15.54%
Tenis Stołowy 13.35%

ALL SPORT


Facebook