Strona gwna » Główne » Z żałobnej kroniki

Z żałobnej kroniki

2018-01-11 11:08:12


Z żałobnej kroniki

W pierwszych dniach stycznia środowisko sportowe Radomia pożegnało dwie znane osoby. Zmarł Janusz Duliniec, były tenisista i szkoleniowiec. Odszedł od nas również Andrzej Chylicki, były piłkarz.

 

Andrzej Chylicki swoją sportową przygodę rozpoczynał jeszcze w RKS. Później bronił barw Radomiaka. Na Struga trafił w 1965 roku razem z innymi piłkarzami, m.in: Stanisławem Koścem, Zbigniewem Czubakiem czy Kazimierzem Niezgodą. Starsi kibice z pewnością pamiętają, że w sezonie 1968/1969 wywalczył z radomskim zespołem awans do III ligi. Zmarł w wieku 75 lat.

 

Piękną i bogatą kartę w historii radomskiego sportu zapisał też Janusz Duliniec. Po ukończeniu studiów trenerskich na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie (razem z reprezentantem Polski w piłce nożnej Henrykiem Kasperczakiem) zajął się pracą w szkolnictwie w Radomiu. Jednocześnie  pracował pracował jako trener tenisa.

 

Jako zawodnik był wielokrotnym mistrzem i wicemistrzem tenisa okręgu kieleckiego juniorów i seniorów w grze pojedynczej i podwójnej. Zdobył brązowy medal mistrzostw Polski w 1969 r. w grze podwójnej w parze z Leszkiem Słomskim, a w 1970 r. w parze z Wiesławem Nowickim. Razem z Danutą Ziemnicką i Leszkiem Słomskim walnie przyczynił się do powrotu zespołu Broni Radom do ekstraklasy.


Janusz Duliniec wychował kilka pokoleń tenisistów. Za sumienną i oddaną pracę został odznaczany licznymi odznaczeniami. Przeżył 79 lat.
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanay klubowe

Najchtniej czytane
Piłka Nożna 31.1%
Siatkówka 29.3%
Zapasy 17.05%
Tenis Stołowy 14.78%
Sporty Walki 7.77%

ALL SPORT


Facebook