Strona główna » Siatkówka » Za sześć punktów

Za sześć punktów

2018-01-11 11:31:45


Za sześć punktów

W piątek (12 stycznia) siatkarze Cerrad Czarnych Radom staną przed szansą wywalczenia pierwszego zwycięstwa w 2018 roku. Rywalem podopiecznych Roberta Prygla będzie MKS Będzin.


Dla obydwu drużyn pojedynek w hali przy ul. Narutowicza 9 będzie miał spore znaczenie. MKS Będzin dotychczas zapisał na swoim konto 6. zwycięstw. Ten bilans sprawia, że prowadzony przez Stelio De Rocco zespół znajduje się w strefie barażowej. Cerrad Czarni Radom z kolei po ostatniej przegranej w Katowicach spadli na 12. miejsce. - Jest to przeciwnik sąsiadujący z nami w tabeli. Różnica między nami wynosi zaledwie trzy punkty i wiadomo o co walczymy. Będzie to pojedynek bardzo nerwowy i o przysłowiowe sześć punktów - przyznaje Wojciech Stępień.

 

Prezes radomskiego klubu nie ukrywa, że dorobek siatkarskiej ekipy z Radomia jest daleki od oczekiwań. - Na pewno ostatnia porażka w Katowicach odbiła nam się czkawką. Po niej zostały przeprowadzone dosyć ostre rozmowy z zawodnikami. Mamy nadzieję, że te rozmowy przyniosą pozytywny skutek, chociaż wiadomo, że to jest sport i wszystko może się zdarzyć. Wynik może być różny, ale jestem przekonany, że podejście do meczu z MKS-em Będzin będzie zdecydowanie lepsze niż w starciu z GKS-em Katowice - zapewnia Wojciech Stępień.

 

Pełni nadziei na korzystny wynik do Radomia zawita również przeciwnik. MKS w siatkarskiej ekstraklasie jeszcze nie wygrał w Radomiu. Czy tym razem będzie podobnie? Bartłomiej Grzechnik, wychowanek Czarnych, broniący obecnie barw zespołu z Będzina mówi, że kluczem może okazać się konsekwencja, a także skupienie się na ... w własnej grze. - Musimy skupić się na swoich elementach siatkarskich, zagrać dobre spotkanie. Skupić się na sobie, byśmy grali jak najlepiej, a przede wszystkim efektywnie. I popełniali jak najmniej błędów. Cerrad jest zespołem dobrze przyjmującym zagrywkę, mającym bardzo dobrych skrzydłowych. To jest silna strona zespołu - podkreśla środkowy bloku.

 

Mecz Cerrad Czarni Radom - MKS Będzin rozegrany zostanie o godzinie 18:00 w hali przy ul. Narutowicza 9. Podczas spotkania prowadzona będzie zbiórka pieniędzy w ramach 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


(fot: wksczarni.pl)

 

 


  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.26%
Siatkówka 26.29%
Koszykówka 16.57%
Zapasy 15.54%
Tenis Stołowy 13.35%

ALL SPORT


Facebook