Strona główna » Tenis » Na podium w skrzatach

Na podium w skrzatach

2018-01-12 06:32:58


Na podium w skrzatach

Udany występ w mistrzostwach Polski skrzatek, które rozgrywane były w Sobocie koło Poznania zanotowała Karolina Gołda. Młoda tenisista AT Masters Radom stanęła na podium w grze podwójnej. 

 

Grając w duecie z Sonią Bojarską/Orzeł Warszawa/ wywalczyła brązowy medal. Para radomsko-warszawska już w pierwszej rundzie trafiła na rozstawiony z numerem czwartym duet  Martyna Mackiewicz(GAT Gdańsk)/Dominika Podhajecka(Smecz Górzyce). Dziewczęta nie przestraszyły się. Zagrały znakomicie w pierwszym secie wygrywając 6/2. W drugim rozluźnione wysokim prowadzeniem przegrały 1/6, ale w supertiebreaku potrafiły się skoncentrować. Przy stanie 6/6 zdobyły cztery kolejne piłki. Wygrały 10/6 i cały mecz 2/1.

 

Debel radomsko-warszawski sprawił  dużą niespodziankę. Obie przeciwniczki plasują się w pierwszej dziesiątce najlepszych skrzatek w kraju.   W ćwierćfinale było łatwiej. Zwycięstwo 6/2 6/3 nad Hanną Koprowską(GAT)/Zosią Strzyżewską(SCT Pszczyna). W półfinale spotkały się z najlepszym duetem, rozstawionym z numerem pierwszym, Weronika Ewald(GAT Gdańsk) i Amelia Ciesielczyk(RP Sport Olsztyn). Wynik 6/2  6/1 dla przeciwniczek, ale mecz miał bardzo wyrównany przebieg bowiem aż w sześciu  gemach decydowały „złote piłki” z których  pięć wygrały przeciwniczki. 

 

To  największy sukces  Karoliny Gołdy, która rozegrała trzy chyba najlepsze mecze w dotychczasowej przygodzie z tenisem. W singlu niestety przegrała w pierwszej rundzie 2/6  3/6 ze Scatą Flavia,  zawodniczką na co dzień trenującą i mieszkającą we Francji. Trenerem Karoliny jest Katarzyna Chmielewska, a od przygotowania fizycznego Sebastian Suwała.   
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.26%
Siatkówka 26.29%
Koszykówka 16.57%
Zapasy 15.54%
Tenis Stołowy 13.35%

ALL SPORT


Facebook