Strona główna » Piłka Ręczna » Efektowny powrót

Efektowny powrót

2018-01-14 07:06:21


Efektowny powrót

Udany powrót na pierwszoligowe parkiety zaliczyli piłkarze ręczni. W pierwszym meczu po przerwie świąteczno-noworocznej zespół Uniwersytetu Radom pokonał wyżej notowaną Olimpię Piekary Śląskie.

 

W porównaniu do pierwszej części sezonu w drużynie z Radomia doszło do kilku zmian. Do Wisły Puławy z wypożyczenia powrócił Piotr Pezda. Swoją przygodę z Uniwersytetem zakończył Mateusz Wiak. Ponadto Mateusz Szmulik zmaga się z kontuzją. Mało tego, w trakcie meczu urazu nabawił się Paweł Kowalczyk. Wspomniane perypetie na szczęście nie przeszkodziły gospodarzom w sobotni wieczór. 

 

Od początku meczu w bramce bardzo pewnie prezentował się Krzysztof Markowski. Co prawda - zgodnie z oczekiwaniami - faworyzowany zespół gości objął prowadzenie. W 10 minucie Olimpia wygrywała 6:3. Radomianie szybko odrobili stratę. Po kwadransie sobotniej potyczki na tablicy widniał już wynik 8:7, w chwilę później 11:7. Goście nie rezygnowali ale kapitalny fragment gry w wykonaniu podopiecznych Mariusza Greli zwiastował duże emocje. Ostatecznie do przerwy zespół gospodarzy prowadził 16:14.

 

Po zmianie stron radomianie ponownie zaprezentowali skuteczną i bardzo istotne ambitną postawę. Uzyskali cztery bramek przewagi (21:17). W 45 minucie wygrywali nawet 24:19. W końcówce rywal zaczął odrabiać straty. Przewaga stopniała do dwóch goli. Na szczęście w ostatnich sekundach Olimpia również popełniła kilka błędów. Piłkarze ręczni Uniwersytetu po bardzo dobrym meczu pokonali ostatecznie faworyzowaną Olimpię Piekary Śląskie 30:28. Najlepszym zawodnikiem spotkania uznano Krzysztofa Markowskiego.

 

Uniwersytet Radom - Olimpia Piekary Śląskie  30:28 (16:14)
Uniwersytet: Markowski, Sulima - Mroczek 10, Włoskiewicz 6, Kubajka 4, Jurgilewicz 4, Gruszczyński 3, Pomiankiewicz 2, Kowalczyk 1, Banaczek, Misalski.

 

W INNYCH MECZACH I TABELA
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.22%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.75%

ALL SPORT


Facebook