Strona główna » Główne » Zagrali i pobiegli

Zagrali i pobiegli

2018-01-15 06:46:04


Zagrali i pobiegli

W ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - obok tradycyjnych aukcji gadżetów podczas meczów drużyn Cerrad Czarnych i ROSY Radom - na obiektach przy ul. Chałubińskiego odbył się turniej piłkarski. W Radomiu przeprowadzono również bieg charytatywny.


Sportowe środowisko tradycyjnie czynnie włączyło się do akcji WOŚP. Do turnieju piłkarskiego przystąpiło cztery drużyny. Wygrała ekipa składająca się z zawodników Broni i Zamłynia Radom. Drugie miejsce zajął zespół Prochu Pionki, a kolejne zajął Młodzik Radom i Orzeł Wierzbica. Zespoły zagrały systemem "każdy z każdym". Padło w sumie 24 gole. O triumfie w imprezie decydował ostatni mecz, w którym spotkały się niepokonane dotąd Broń i Proch Pionki. Radomianie, po bardzo wyrównanym boju wygrali 1:0 i to im przypadło główne trofeum.

 

Tymczasem kilka godzin później w centrum Radomia rywalizowali biegacze. W niedzielny wieczór pokonali 5-kilometrową trasą. I choć nie wynik był najważniejszy rywalizacja prowadzona była w duchu sportowej rywalizacji. Zwyciężył Karol Grabda, wyprzedzając swoich klubowych kolegów z „Biegiem Radom!” Rafała Wojtunika, Sławomira Rusaka i Rafała Osińskiego. Najszybciej z kobiet trasę pokonała Karolina Waśniewska.

 

Najlepsi wyróżnieni zostali pucharami. Nagrodzono również trzy najliczniejsze ekipy (zgłoszone po tą samą nazwą) oraz najstarszą uczestniczkę i najstarszego uczestnika biegu. Sklasyfikowanych zostało 287 uczestników. Opłaty startowe z tego biegu przekazane zostaną na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży. 

 

W sumie podczas akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Radomiu (do godziny 21 w niedzielę) zebrano ponad 220 tysiące złotych. Zebrane W tym przypadku - zgodnie z hasłem ogólnopolskiej akcji - pieniądze zostaną przeznaczone na wyrównanie szans w leczeniu noworodków.

 

(fot: Biegiem Radom!)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.75%

ALL SPORT


Facebook