Strona główna » Tenis Stołowy » Wyjazdowa wygrana

Wyjazdowa wygrana

2018-01-16 10:33:06


Wyjazdowa wygrana

W pierwszym meczu rundy rewanżowej I ligi zespół tenisistów stołowych IKTS Broń Radom męskiej zmierzył się z Polonią Bytom - swoim ostatnim przeciwnikiem w ... 2017 roku.


To nasz sąsiad w tabeli. Stąd znaczenie tego spotkania było podwójne. Mając dodatkowo w pamięci niewiarygodnie trudne spotkanie w tej hali z poprzedniego sezonu, do meczu przystąpiliśmy bardzo skoncentrowani - relacjonuje klubowy serwis IKTS. Dodatkową trudnością był to, że drużyna gości jako jedyna w tabeli rozgrywa mecze piłeczkami Butterflya. - Mają one zupełnie inną specyfikę aniżeli każde inne, sprawiają dużo trudności w odczytaniu rotacji oraz szybkości piłeczki. Przygotowania do meczu odbyliśmy właśnie tymi plastikami - podkreśla serwis.


Radomianie rozpoczęli spotkanie od przegranej Sebastiana Lubasia. Później na szczęście było już lepiej. Dobrze spisał się Paweł Glegoła, który pokonał Bartosza Kwodawskiego 3:2. Następnie Artur Kalita zwyciężył Marcina Balcerzaka 3:1, a niezawodny Marcin Kusiński wygrał z Markiem Kądzielą, dla którego to była pierwsza porażka w tym sezonie.

 

W deblach drużyna z Radomia zdecydowała się na pokerowa zagrywkę. Do gry na 1 stole na słabszy debel rywala desygnowani zostali Marcin Kusiński i Artur Kalita. W tym ustawieniu IKTS zagrał po raz pierwszy. - Jak się okazuje na pewno nie po raz ostatni. 
Na 1 stole po trudnym meczu wygraliśmy 3:2, a na 2 stole niespodziewanie i nadspodziewanie łatwo zwyciężyliśmy 3:1. Wynik 5:1 dawał nadzieję na wygraną w tym meczu - przyznaje klubowy serwis radomian.

 

Później świetny mecz z Jakubem Masłowskim rozegrał Marcin Kusiński, którego ozdobą było zagranie gdy zawodnik IKTS z całej siły zagrał obok siatki kończące uderzenie. Tymczasem Artur Kalita rozprawił się z Bartoszem Kwodawskim. Ostatecznie radomianie wygrali 7:3. W najbliższą sobotę drużynę z Radomia we własnej hali czeka mecz z Villa Verde Olesno, w którym dojdzie m.in. do pojedynku dwóch najlepszych zawodników ligi: Czecha Radka Mrkvicki oraz Marcina Kusińskiego.

 

Polonia II Bytom – IKTS Broń Radom 3:7

 

W INNYCH MECZACH I TABELA




  



ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.74%

ALL SPORT


Facebook