Strona główna » Piłka Ręczna » Porażka w Legnicy

Porażka w Legnicy

2018-01-21 07:04:35

W meczu I ligi piłkarze ręczni Uniwersytetu Radom przegrali na wyjeździe z Siódemką Miedź Legnica.

Przed tygodniem jego zespół z Legnicy prowadził z MKS Wieluń różnicą sześciu bramek, by potem przewagę roztrwonić i ostatecznie tylko zremisować. Drużyna z Radomia pokonała natomiast wyżej notowaną Olimpię Piekary Śląskie.

Nic dziwnego, że do konfrontacji z Uniwersytetem legniczanie przystąpili bardzo skoncentrowani. Byli skuteczni w ataku – w pierwszej połowie aż 18 z 22 rzutów zamienili na bramki, a do tego dołożyli dobrą grę w defensywie, a ten element w poprzednich spotkaniach często u nich szwankował. Do tego bramkę zamurował Łukasz Mazur (13 udanych interwencji przed przerwą).

Siódemka szybko wypracowała solidną przewagę. Po 10 min. prowadziła 5:1, a w 20 min. już 11:5. Na przerwę schodziła z zapasem sześciu trafień. W drugiej połowie nasza drużyna kontrolowała mecz. Goście, mimo dobrej gry bramkarza Łukasza Sulimy oraz skuteczności Sebastiana Włoskiewicza, nie byli w stanie zbliżyć się na różnicę mniejszą niż cztery bramki.

W zespole gospodarzy dobry mecz rozgrywał nie tylko Łukasz Mazur. Błyszczał  najlepszy strzelec Siódemki Kamil Mosiołek, a na kole nie do zatrzymania był Mateusz Płaczek. Ogromne możliwości w sobotni wieczór potwierdził też 18-letni Patryk Gregułowski. Ostatecznie Siódemka Miedź pewnie wygrała z beniaminkiem z Radomia 31:26. Legniccy szczypiorniści zwycięstwo zadedykowali klubowemu fizjoterapeucie Damianowi Dwojakowi, który właśnie został ojcem.

Siódemka Miedź Legnica – Uniwersytet Radom 31:26 (18:12)

Siódemka: Mazur, Stachurski – Majewski, Przybylak, Płaczek 5, Koprowski 2, Piróg 3, Ziemiński 3, Bogudziński, Piwko 3, Drozdalski 1, Mosiołek 8, Gregułowski 4, Skiba 2.

Uniwersytet: Markowski, Sulima – Kiraga 2, Mroczek 7, Jurgilewicz 1, Pomiankiewicz 5, Włoskiewicz 8, Gruszczyński 3, Socha, Stanik, Misalski, Baran.

(źródło: siodemka.legnica.pl)