Strona główna » Tenis Stołowy » Sąsiad lepszy

Sąsiad lepszy

2018-01-21 15:18:49


Sąsiad lepszy

Sporo emocji towarzyszyło pierwszoligowej potyczce tenisistów stołowych IKTS Broń Radom - Villa Verde Olesno.

 

Dodatkowego smaczku konfrontacji dwóch czołowych i sąsiadujących w tabeli drużyn dodawał bezpośredni pojedynek dwóch najlepszych zawodników zaplecza ekstraklasy. Radek Mrkvicka przed sobotnim spotkaniem legitymował się bilansem 19-1. Tymczasem czołowy gracz Broni, Marcin Kusiński 18-2. Ostatecznie zawodnik gospodarzy przegrał z Czechem 0:3, ale w każdym z setów walka trwała do samego końca.


Lider radomskiej ekipy bardzo dobry pojedynek rozegrał wcześniej. Pokonał Łukasza Nadolskiego 3:2, ale prowadził już 2:0 i mógł szybciej zakończyć mecz. Rywal poradził sobie jednak z presją i odrobił straty. Ważne spotkanie w grze pojedynczej rozegrał Paweł Glegoła. Jego przeciwnikiem był Daniel Lis. Przyjezdny wygrał dwa sety. Radomianin doprowadził do stanu 2:2, ale w tie-breaku było już niestety 9:11 dla przeciwnika. Dla Villa Verde był to piąty punkt i już było wiadomo, że goście nie wrócą do domu z pustymi rękami.

 

Broń walczyła o remis. Drugi świetny mecz tego dnia rozegrał Artur Kalita. Najpierw pokonał Lisa 3:1, a potem Rafała Tatarczucha również 3:1. O porażce Broni zadecydowała konfrontacja deblistów. W potyczce Marcin Kusiński i Paweł Glegoła niestety oddali punkty przeciwnikom. Kolejny pojedynek był już tylko formalnością, ale walczący ambitnie gospodarze zmniejszyli rozmiary porażki.


W następnej kolejce (3 lutego) zespół z Radomia zagra na wyjeździe z Odrą Głoska. 

 

IKTS Broń Radom - Villa Verde Olesno 4:6

Punkty zdobyli: Kalita 2, Kusiński 1, Lubaś/Kalita 1 - Mrkvicka 2, Nadolski 1, Tatarczuch 1, Lis 1, Nadolski/Mrkvicka 1

 

W INNYCH MECZACH I TABELA
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.74%

ALL SPORT


Facebook