Strona główna » Piłka Ręczna » Czuwaj czuwał

Czuwaj czuwał

2018-01-28 10:13:14

W XV kolejce I ligi piłki ręcznej mężczyzn drużyna Uniwersytetu Radom we własnej uznać musiała wyższość ekipy z Przemyśla.

Gospodarze prowadzili w tym meczu przez 5 minut.  Inicjatywę posiadali do 12. min, kiedy do równowagi (7:7) doprowadził Paweł Stołowski, który rozegrał drugi z rzędu mecz, po którym ręce same składały się do oklasków. Na ponowne prowadzenie, którego przemyślanie nie oddali już do końca, wyprowadził ich T. Biernat. Znakomity okres gry, z pewnym rzutem, szukaniem wolnych przestrzeni na parkiecie, uniwersalnością w propozycjach ofensywnych, popartych skuteczną pracą w obronie podopieczni P. Kroczka zanotowali między 20. a 25. min gry. Wówczas ze stanu 12:14 doprowadzili rezultat do 13:17.

W II połowie emocji było sporo, ale goście trzymali radomian na dystans. Kiedy tylko ci chcieli przyspieszyć swoje akcje, próbowali swoich szans szukać w zmianie tempa gry i kontrach, z miejsca zostali sprowadzani na ziemię. Przez pierwszy kwadrans drugich 30 minut przewaga bramkowa czuwajowców była minimalna, bo wahała się między jednym a trzema trafieniami, ale ani razu nie było tak, aby radomianie całkowicie zniwelowali straty. W 43. min wynik brzmiał 23:25.

W kolejnych akcjach bramkarza gości pokonał najlepszy w szeregach radomskich akademików Radosław Włoskiewicz, Maciej Kubisztal pomylił się z linii rzutów karnych i w 46. min, po bramce Marka Kubajki, był remis 25:25. Na moment tylko, bo odpowiedź środkowego rozgrywającego SRS Czuwaju Tomasza Biernata była natychmiastowa. I na tyle mobilizująca, że w 53. min przemyślanie wygrywali już 27:30.

Gospodarze w samej końcówce rzucili wszystko na jedną szalę. Zagrali znacznie agresywniej, przechwycili kilka piłek i w 56. min doprowadzili do kolejnej równowagi 30:30. To było jednak wszystko, na co tego dnia ich było stać. Bardzo ważną bramkę zdobył Kacper Król, za moment poprawił P. Stołowski, a miejscowym definitywnie obcięło skrzydła po niewykorzystaniu w 59. min rzutu karnego przez M. Kubajkę. Wynik spotkania ustalił M. Kroczek.

Uniwersytet Radom – Czuwaj Przemyśl 30:33 (17:19)

Uniwersytet: Sulima, Markowski, Baran – Rojek 2, Mroczek 6, Pawelec 3, Gruszczyński 1, Pomiankiewicz 5, Kubajka 2, Włoskiewicz 7, Misalski 0, Kiraga 4, Banaczek 0.

SRS Czuwaj: Szczepaniec, Kijanka, Sar – Król 1, Puszkarski 1, Biernat 6, Stołowski 7, Kubik 0, Bajwoluk 1, Nowak 4, Kroczek 4, Obydź 0, Kulka 4, Kubisztal 5.

(źródło: zycie.pl)