Strona główna » Siatkówka » Rachunki do wyrównania

Rachunki do wyrównania

2018-02-03 06:57:17


Rachunki do wyrównania

W niedzielę siatkarze Cerrad Czarnych Radom zagrają z Dafi Społem Kielce w meczu PlusLigi.

 

Rywal zajmuje przedostatnie miejsce w PlusLidze. Podopieczni Dariusza Daszkiewicza w tym sezonie wygrali tylko trzy mecze - z Czarnymi, MKS-em Będzin i Asseco Resovią Rzeszów. Po dobrym występie z Cuprum Lubin (2:3)  trener liczy na kolejne punkty. - Jeśli każdy, który będzie na boisku da z siebie sto procent, to jestem spokojny o wynik - potwierdza Jakub Wachnik. Świetnie znany w Radomiu siatkarz nie ma wątpliwości, że szykuje się ciekawe spotkanie.

 

Serwis kieleckiego klubu przypominając historię potyczek obu drużyn podkreśla. - O ile mówi się, że własna hala jest atutem gospodarzy, tak w pojedynkach między tymi drużynami jest zupełnie odwrotnie. Na sześć rozegranych meczów w Kielcach, czterokrotnie górą okazywali się radomianie, natomiast w hali MOSiR w Radomiu zespoły te mierzyły się pięciokrotnie, z czego trzy zwycięstwa na koncie mają siatkarze z Kielc.

 

Co na to aktorzy niedzielnej konfrontacji? - Mamy nadzieję, że ten rok będzie wyjątkowy i to my wygramy dwa razy. Z takim nastawieniem jedziemy - zapewnia Dariusz Daszkiewicz, trener Dafi Społem Kielce. - Mamy duże rachunki do wyrównania. Większość z nas jest z Radomia, a mecze obu drużyn zawsze są bardzo ważne dla mieszkańców jednego i drugiego miasta, ale także dla układu tabeli - mówi Robert Prygiel, trener Cerrad Czarnych Radom.

 

W ramach przygotowań kielczanie w ubiegłym tygodniu rozegrali sparing z drużyną z Zawiercia. Radomianie skupili się na treningu. Cerrad Czarni mają za sobą pierwszą w tym sezonie serię zwycięstw. Wygrali z MKS-em Będzin i Espadonem Szczecin. Trener Robert Prygiel liczy, że uda się ją przedłużyć.  - Po dwóch zwycięstwach z rzędu troszeczkę odetchnęliśmy i złapaliśmy komfortu i luzu. Mam nadzieję, że to się pozytywnie przełoży na naszą grę - podkreśla Robert Prygiel.

 

Mecz Cerrad Czarni Radom - Dafi Społem Kielce w niedzielę (4 lutego) o 17:00 w hali MOSiR w Radomiu. - Kibice, którzy przyjdą na mecz na pewno nie pożałują - zapewnia Tomasz Fornal, przyjmujący drużyny z Radomia. - Na pewno zapowiada się bardzo dobre widowisko - potwierdza Jakub Wachnik. W pierwszym meczu obu drużyn w tym sezonie Dafi Społem wygrało 3:2. 

 

(fot: wksczarni.pl)

 
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.75%

ALL SPORT


Facebook