Strona główna » Koszykówka » Porażka w Starogardzie

Porażka w Starogardzie

2018-02-03 20:10:49

Fani koszykówki w Radomiu będą musieli jeszcze poczekać na przełamanie i nowe otwarcie. Polpharma Starogard Gdański pokonała Rosę w sobotnim spotkaniu Energa Basket Ligi.

Trochę lepiej w to spotkanie weszła Rosa, która po kontrze wykończonej przez Kevina Puntera prowadziła 6:2. Od tego momentu gospodarze zanotowali jednak serię 7:0 i dzięki trójce Jakuba Schenka zdobyli przewagę. Później urosła ona nawet do pięciu punktów po akcji Thomasa Davisa. Ostatecznie po rzucie z dystansu Aleksandara Radukicia było 18:15 po 10 minutach rywalizacji.

Kolejna trójka tego samego zawodnika w drugiej kwarcie pozwoliła Polpharmie prowadzić już 11 punktami. Świetny fragment zanotował również Schenk - kolejne jego trafienie oznaczało wynik 37:23. Po pierwszej połowie zespół trenera Miliji Bogicevicia miał 10 punktów przewagi.

Trzecią kwartę Polpharma rozpoczęła od kolejnych pięciu punktów z rzędu i jeszcze bardziej umocniła swoją pozycję. Straty tylko w małej części odrabiał Igor Zajcew, bo gospodarze doskonale kontrolowali wynik, mogąc liczyć m.in. na Milana Milovanovicia. Ostatecznie po 30 minutach gry było 61:49.

Czwarta kwarta już niczego nie zmieniła, bo Rosa nie zanotowała ofensywnego zrywu, a w dodatku popełniała sporo błędów w defensywie. Trójki trafiali co prawda Kevin Punter i Ryan Harrow, ale to było za mało na rozpędzonych starogardzian. W ważnych momentach nie mylił się Joe Thomasson, a Polpharma zwyciężyła 89:71.

W zespole  Radomia z powodu kontuzji nie zagrał Michał Sokołowski. Zadebiutował natomiast pozyskany przed kilkoma dniami Michael Fraser.

Polpharma Starogard Gdański - Rosa Radom 89:71 (18:15, 23:16, 20:18, 28:22)

Polpharma:  Schenk 23, Milovanovic 20, Thomasson 16, Radukić 8, Davis 7, Flieger 5, Pruefer 4, Szymański 3, Gołębiowski 3, Dąbrowski 0.

Rosa: Punter 18, Harrow 14, Zajcew 13, Auda 8, Fraser 5, Piechowicz 3,  Szymkiewicz 3,  Zegzuła 3, Szymański 2, Bojanowski 2.