Strona główna » Siatkówka » Trzy punkty siatkarzy

Trzy punkty siatkarzy

2018-02-04 19:38:16


Trzy punkty siatkarzy

Cerrad Czarni Radom pokonał Dafi Społem Kielce w meczu 19. kolejki PlusLigi.  MVP został wybrany Kamil Kwasowski.

W pierwszej konfrontacji tych ekip, górą w hali Legionów w Kielcach okazali się gospodarze, którzy po dramatycznym, pięciosetowym boju sięgnęli po zwycięstwo. Zespół z Kielc od tego spotkania zdołał zapisać na swoje konto jedynie dwa zwycięstwa, w rozegranych 14.kolejkach. Dafi Społem Kielce zmieniło w tym czasie swojego głównego trenera. Wojciecha Serafina na stanowisku pierwszego szkoleniowca zastąpił Dariusz Daszkiewicz. Dodatkowo drużyna z Kielc wzmocniona została atakującym, Tomislavem Dokiciem. 

- Na pewno drużyna z Kielc będzie bardzo zmotywowana, na pojedynek z nami. Ostatnie wyniki Dafi Społem pokazały że z bardzo mocnymi rywalami z Olsztyna, Rzeszowa i Lubina potrafili zdobyć cztery punkty, pokonując Asseco Resovię za trzy punkty, a z Cuprum ulegając dopiero po tie-breaku - podkreśla na przedmeczowej konferencji prasowej, cytowany na oficjalnej stronie klubu Robert Prygiel, trener Czarnych Radom.

Pierwszą partię spotkania lepiej zaczęli kielczanie 7:4. W ataku od początku bardzo dobrze spisywał się Jakub Wachnik oraz Tomislav Dokić. Gospodarze jednak szybko zniwelowali straty od jednego oczka 10:11. W ataku ręki nie zwalniał Tomasz Fornal oraz Dmytro Teryomenko. W dalszej części premierowej odsłony meczu drużyny grały punkt za punkt 15:14. W ostatnich fragmentach seta więcej zimnej krwi zachowali radomianie. To oni wykazali się także większą skutecznością w kontrze, wygrywając tę część meczu 25:18. Ostatni punkt zdobył Fornal.

Podopieczni Roberta Prygla poszli za ciosem i seta numer dwa rozpoczęli od prowadzenia 4:2. Kielczanie odrobili straty 9:8 i od tego momentu zespoły grały punkt za punkt 13:13. Następnie inicjatywę na parkiecie przejęli Czarni Radom 18:13. Zawodnicy Dafi Społem niestety w tym fragmencie gry nie wystrzegali się błędów 15:21. W ostatniej akcji tej partii Jakub Szymański zaserwował w siatkę 20:25.

Po dziesięciominutowej przerwie drużyny toczyły równą grę. Co prawda gościom udało się wypracować trzy punkty przewagi 15:12, ale po krótkiej przerwie radomianie doprowadzili do resmiu 19:19, a następnie objęli prowadzenie 24:22. Końcówka była jednak zacięta. Drużyny grały na przewagi. Ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili siatkarze Czarnych Radom 28:26. W dwóch ostatnich akcjach punktował Kamil Kwasowski oraz Wojciech Żaliński.

 

Cerrad Czarni Radom - Dafi Społem Kielce 3:0 (25:18, 25:20, 28:26) 

Cerrad Czarni: Teryomienko, Vincic, Żaliński, Huber, Fornal, Kwasowski, Watten (libero) oraz Droszyński i Rybicki
Dafi Społem: Stępień, Schamlewski, Wachnik, Pawliński, Dokić, Morozau, Czunkiewicz (libero) oraz Szymański, Nalobin, Superlak i Adamski

 

W INNYCH MECZACH I TABELA
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.75%

ALL SPORT


Facebook