Strona główna » Zapasy » Stanęli na podium

Stanęli na podium

2018-02-05 15:31:20

Pięć razy na podium stanęli zapaśnicy Olimpijczyka Radom w zawody Pucharu Polski stylu klasycznego.

W Raciborzu najlepiej zaprezentował się Arkadiusz Kułynycz. W finałowej walce kategorii do 82 kg zapaśnik z Radomia pokonał Krzysztofa Niklasa z Cartusii Kartuzy. Z pierwszego miejsce cieszył się również Dominik Dudziński. Waga do 55 kg w której wystąpił miała jednak wyjątkowo skromną obsadę. Obok niego zgłoszony został jedynie Filip Kruszewski (AZS AWF Warszawa).

Swoje finałowe walki przegrali natomiast Przemysław Piątek w kategorii do 60 kg i Michał Kośla do 72 kg. Drugi z wymienionych minimalnie przegrał Edgarem Melmukovem z Fundacji Morena Żukowo. Na najniższym stopniu stanął Patryk Bednarz w kategorii do 77 kg. Tuż za podium uplasowali się Mateusz-Piotr Nowak, Krystian Szymczyk (obaj do 67 kg), Damian Janek (82 kg), Łukasz Fafiński (87 kg) i Mateusz Kareciński (130 kg). Wszyscy ostatecznie sklasyfikowani zostali na piątych miejscach.

W klasyfikacji drużynowej Olimpijczyk zajął pierwszą lokatę (209 punktów), wyprzedzając AZS-AWF Warszawa (185) i Unię Racibórz (153). - To pierwsze zawody ogólnopolskie w tym roku i zawodnicy są w różnym okresie przygotowawczym. Naszym głównym celem na pierwszą połowę roku są mistrzostwa Polski, które w czerwcu odbędą się w Radomiu - podsumował występ Zdzisław Kolanek, trener radomskiego klubu.

(fot: olimpijczyk.radom.pl)