Strona główna » Piłka Nożna » Wygrana w Łęcznej

Wygrana w Łęcznej

2018-02-10 15:15:01

Radomiak Radom wygrał w meczu sparingowym z Górnikiem Łęczna.

Podopieczni Jerzego Cyraka wygrali 3:2, a zwycięską bramkę w 90. minucie zdobył Bartosz Skowron. Nic dziwnego, że gospodarze czuli rozczarowanie. Nie możemy być zadowoleni z dzisiejszego meczu, ponieważ straciliśmy trzy bramki.  - W pierwszej części gry było trochę pozytywów, ale nie udało się zagrać bez straty gola - przyznał Sławomir Nazaruk, trener Górnika.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 20 minucie po strzale Patryka Szysza. Radomiak wyrównał szybko. Najpierw mocny strzał Leandro z trudem obronił Prusak, ale chwilę później bramkarz Górnika skapitulował za sprawą Petra Mazana. Jeszcze przed przerwą błąd defensywy Radomiaka wykorzystał Sebastian Szerszeń. Kolejną dobrą okazję miał Grzegorz Bonin, ale trafił w spojenie.

Podopieczni trenera Jerzego Cyraka wyrównali w pierwszej połowie, gdy trafienie na swoje konto zapisał Jakub Wróbel. W brawach Radomiaka w drugiej połowie pojawił się pozyskany ostatnio m.in. Mateusz Zając. W 72 minucie czerwoną kartę otrzymał Sebastian Szerszeń, strzelec jednego z goli dla Górnika. Zieloni zyskali lekką przewagę. Dla podopiecznych trenera Jerzego Cyraka był to bardzo pożyteczny sprawdzian.

Górnik Łęczna - Radomiak Radom 2:3 (2:2)

Bramki: Szysz 20, Szerszeń 28 -  Mazan 23, Wróbel 39, Skowron 90

Górnik: Prusak (60. Smug) - Pisarczuk (46. Wiech), Pruchnik, Kasperkiewicz (46. Jarecki), Kosznik (60. Flis), Szysz (46. Szewczyk), Karbowy, Makowski (60. zawodnik testowany), Suchanek (46. zawodnik testowany), Bonin (46. Sasin), Szerszeń (79. Makowski).

Radomiak: Gostomski - Jakubik, Świdzikowski, Klabník, Skowron, Colina, Bemba, Leândro, Szuprytowski, Wróbel, Mazan oraz Grudniewski, Brągiel, Haluch, Jabłoński, Winsztal, Agu, Zając