Strona główna » Siatkówka » Ważne zwycięstwo

Ważne zwycięstwo

2018-02-10 19:43:10

Kolejne trzy ważne punkty zapisali na swoim koncie siatkarze Cerrad Czarnych Radom.  MVP spotkania w Bielsku-Białej został Kamil Kwasowski.

Drużyna z Radomia mocno musiała zapracować na sobotnią wygraną. - Goście z Bielska-Białej wywieźli komplet punktów, choć po prawdzie wiele nie zabrakło, by sami utrudnili sobie zadanie w konfrontacji z najsłabszym zespołem Plus Ligi - relacjonuje serwis sportowebeskidy.pl. Rzeczywiście w secie czwartym dopiero meczbola numer 5 podopieczni Roberta Prygla wykorzystali po punktowej akcji rozgrywającego Dejana Vincicia. Wcześniej wypuścili prowadzenie m.in. 19:15.

Odsłony poprzedzające 10-minutową przerwę wygrali w identycznym stosunku 25:22, co z większym trudem przyszło gościom w drugiej partii. BBTS miał w niej kilka „oczek” zapasu, choćby przy stanach 6:1, czy 13:9. Później Cerrad Czarni zaczęli czujniej grać na siatce i po mądrym bloku na Olegu Krikunie doprowadzili do remisu po 15. Gra się wyrównała i żadna z drużyn nie była w stanie przejąć inicjatywy. Dopiero błąd przełożenia rąk odwrócił wynik na minimalną korzyść radomian (20:19), kiedy i przyjezdni wygrali długą akcję, a Kamil Kwasowski skończył swój atak, to jego zespół prowadził 23:20 i to właśnie były siatkarz podbeskidzkiego zespołu był autorem ostatniego punktu w tej partii.

Jedynym zwycięskim dla bielszczan okazał się z kolei set trzeci, w którym gospodarze wydarzenia na parkiecie wreszcie w jakiejś mierze kontrolowali, a prym w ich szeregach wiedli Oleg Krikun i Piotr Łukasik. Stracili rytm tylko na moment, kiedy radomianie przy stanie 24:22 dla miejscowych obronili piłki setowe.

Tak jak przed tygodniem drużyna z Radomia zagrała bez swoich nominalnych atakujących (Jakub Ziobrowski, Michał Filip) przechodzących rekonwalescencję.

BBTS Bielsko-Biała - Cerrad Czarni Radom 1:3 (22:25, 22:25, 26:24, 26:28)

BBTS: Macionczyk, Siek, Łukasik, Janeczek, Cedzyński, Krikun, Jaglarski (libero) oraz Tarasow, Bucki, Skowroński, Gaca, Marek (libero) i Peacock