Strona główna » Piłka Ręczna » Rywal rozbity

Rywal rozbity

2018-02-11 09:37:21

Pierwszoligowy zespół piłkarzy ręcznych Uniwersytetu Radom wygrał pewnie w kolejnym meczu z MTS Chrzanów.

Różnica w tabeli pomiędzy zespołami w ligowej tabeli wynosiła zaledwie jeden punkt. Dlatego potyczka miała spore znaczenie. Gospodarze rozpoczęli nerwowo. Początek nie zwiastował jednak wręcz wysokiego zwycięstwa. Po paru akcjach podopieczni Mariusza Greli przegrywali 0:4. Niemoc przełamał Kacper Kiraga w dopiero w 9 min. Dwanaście minut później na tablicy pojawił się remis 7:7. Wyrównał Mateusz Jurgielewicz.

Gospodarze prowadzenie objęli dopiero pod koniec pierwszej połowy.  Po kolejnych celnych uderzeniach Grzegorza Mroczka i Piotra Rojka. Do końca już go nie oddali i zdobyli komplet punktów. Przewaga gospodarzy uwidoczniła się w samej końcówce, gdy kolejno do bramki rywala trafiali: Piotr Rojek, Dmitrij Afanasjev, Radosław Pomiankiewicz i Sebastian Włoskiewicz. Rywal ostatnią bramkę w sobotniej konfrontacji zdobył w 53 minucie.

Głównymi postaciami gospodarzy byli wspomniani wcześniej Piotr Rojek i Grzegorz Mroczek, którzy zdobyli po siedem bramek. Najlepszym zawodnikiem spotkania został jednak Mikołaj Baran. Fani radomskiego zespołu w barwach po raz pierwszy obejrzeli Dmitrija Afanasjeva.

Uniwersytet Radom - MTS Chrzanów 29:17 (13:9)

Uniwersytet: Sulima, Markowski, Baran - Mroczek 7, Rojek 7, Kubajka 3, Kiraga 3, Włoskiewicz 2, Banaczek 2, Jurgilewicz 2, Pomiankiewicz 1, Afanasev 1, Misalski 1, Pawelec, Gruszczyński, Socha.