Strona g丑wna » Pi艂ka R臋czna » Rywal rozbity

Rywal rozbity

2018-02-11 09:37:21

Pierwszoligowy zesp贸艂 pi艂karzy r臋cznych Uniwersytetu Radom wygra艂 pewnie w kolejnym meczu z MTS Chrzan贸w.

R贸偶nica w tabeli pomi臋dzy zespo艂ami w ligowej tabeli wynosi艂a zaledwie jeden punkt. Dlatego potyczka mia艂a spore znaczenie. Gospodarze rozpocz臋li nerwowo. Pocz膮tek nie zwiastowa艂 jednak wr臋cz wysokiego zwyci臋stwa. Po paru akcjach podopieczni Mariusza Greli przegrywali 0:4. Niemoc prze艂ama艂 Kacper Kiraga w dopiero w 9 min. Dwana艣cie minut p贸藕niej na tablicy pojawi艂 si臋 remis 7:7. Wyr贸wna艂 Mateusz Jurgielewicz.

Gospodarze prowadzenie obj臋li dopiero pod koniec pierwszej po艂owy.聽 Po kolejnych celnych uderzeniach Grzegorza Mroczka i Piotra Rojka. Do ko艅ca ju偶 go nie oddali i zdobyli komplet punkt贸w. Przewaga gospodarzy uwidoczni艂a si臋 w samej ko艅c贸wce, gdy kolejno do bramki rywala trafiali: Piotr Rojek, Dmitrij Afanasjev, Rados艂aw Pomiankiewicz i Sebastian W艂oskiewicz. Rywal ostatni膮 bramk臋 w sobotniej konfrontacji zdoby艂 w 53 minucie.

G艂贸wnymi postaciami gospodarzy byli wspomniani wcze艣niej Piotr Rojek i Grzegorz Mroczek, kt贸rzy zdobyli po siedem bramek.聽Najlepszym zawodnikiem spotkania zosta艂 jednak Miko艂aj Baran. Fani radomskiego zespo艂u w barwach po raz pierwszy obejrzeli Dmitrija Afanasjeva.

Uniwersytet Radom - MTS Chrzan贸w 29:17 (13:9)

Uniwersytet: Sulima, Markowski, Baran - Mroczek 7, Rojek 7, Kubajka 3, Kiraga 3, W艂oskiewicz 2, Banaczek 2, Jurgilewicz 2, Pomiankiewicz 1, Afanasev 1, Misalski 1, Pawelec, Gruszczy艅ski, Socha.聽