Strona główna » Siatkówka » Pewna wygrana

Pewna wygrana

2018-02-12 07:47:08

W meczu kończącym XIX kolejki pierwszoligowy zespół E.Leclerc Radomka Radom pokonał na wyjeździe  AZS AWF UKSW Warszawa w trzech setach.

Podopieczne Jacka Skroka nie miały najmniejszych kłopotów z pokonaniem stołecznego rywala. Akademiczki w miarę wyrównaną wymianę nawiązały jedynie w pierwszej odsłonie. Objęły kilkupunktowe prowadzenie. Na szczęście w końcówce szalę zwycięstwa przechyliły skuteczne ataki Majki Szczepańskiej i Gabrieli Borawskej. Dwie pozostałe odsłony miały już jednostronny przebieg.

Trzeciego seta zakończyła Renata Biała. Trzeciego Katarzyna Śmieszek, ustalając wynik całej konfrontacji. Zamykający ligową tabelę przeciwnik raził niedokładnością w grze  co z powodzeniem wykorzystały radomianki. Zespół E.Leclerc Radomki lepiej prezentował się nie tylko w polu zagrywki, czy ataku i w każdym innym elemencie siatkarskiego rzemiosła. - Brawa dla naszych siatkarek i trenerów! 3 punkty jadą do Radomia - podsumował niedzielny mecz serwis radomskiego klubu.

Za tydzień Radomka zagra u siebie z Energetykiem Poznań. Wcześniej - w środę (14 lutego) o godz. 18:30 (hala MOSiR) mecz 1/4 finału Pucharu Polski z mistrzem Polski - Chemikiem Police.

E.Leclerc Radomka Radom - AZS AWF UKSW Warszawa 3:0 (25:22, 25:16, 25:15)

E.Leclerc Radomka: Pelczarska, Borawska, Kubacka, Biała, Ponikowska, Szczepańska i Samul (libero) oraz Molenda, Śmieszek, Gądek, Miechowicz,

(fot: E.Leclerc Radomka Radom)