Strona główna » Judo » Judocy podsumowali

Judocy podsumowali

2018-02-14 12:56:20

W Klubie Sportowym „Start” w Radomiu odbyło się spotkanie poświęcone podsumowaniu wyników i osiągnięć w 2017 roku. Obok zawodników, trenerów udział wzięli przedstawiciele władz - Prezydent Miasta Radomia Radosław Witkowski oraz Przewodniczący Komisji Sportu Rady Miejskiej Ryszard Fałek.

Prezes klubu Andrzej Falkiewicz przypomniał osiągnięcia i uzyskane rezultaty. Indywidualnie Marta Łukasiak zdobyła brązowy medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, Klaudia Wróblewska zajęła 5 m-ce w Mistrzostwach Polski Juniorek i 7 m-ce w MP seniorek. Kacper Rola w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży był piąty. Obydwoje reprezentowali Polskę w Pucharach Europy.

Dobre rezultaty w MP i Pucharach Polski uzyskiwali: Łukasz Osowski, Aleksander Jankowski, Maciej Duk, Piotr Figarski. Juniorzy młodsi zajęli 7 m-ce w Drużynowych Mistrzostwach Polski. W Mistrzostwach Mazowsza i Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży zdobyli 10 medali. Poza wymienionymi wyżej na podium stawali Mateusz Osowski, Daria Gałek, Martyna Gałek, Dawid Łoboda. W klasyfikacji Systemu Sportu Młodzieżowego MSiT klub z Radomia zdobył 42 pkt co uplasowało na 4 miejscu wśród 93 klubów zrzeszonych w Warszawsko-Mazowieckim Związku Judo.

Ponadto zdobyliśmy pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej WOM juniorów. Na podstawie wyników uzyskanych w 2017 roku sześcioro zawodników zostało zakwalifikowanych do kadr Narodowych: Marta Łukasiak i Łukasz Osowski w młodzieży, Klaudia Wróblewska w juniorkach, Kacper Rola, Aleksander Jankowski i Maciej Duk w juniorach młodszych.

Zawodnicy otrzymali dyplomy za zdane egzaminy na stopnie szkoleniowe, wyróżnienia i upominki. Spotkanie zakończyło się wzajemnymi życzeniami sukcesów i pomyślności w 2018 roku.