Strona główna » Zapasy » Wyzwanie na macie

Wyzwanie na macie

2018-02-20 15:08:55


Wyzwanie na macie

Olimpijczyk Radom w Zapaśniczej Lidze Europejskiej? Okazuje się, że jest to realne. Wiele wskazuje, że mistrz Polski wkrótce w nagrodę przystąpi do startu w Zapaśniczej Lidze Europejskiej, w której startować będą najlepsze kluby naszego kontynentu. 

 

PWPW Krajowa Liga Zapaśnicza z roku na rok staje się silniejsza, a Damian Fedorowicz często ostatnio wyjeżdża do Niemiec i spotyka się z profesorem Wernerem Kochem, który jest szefem i właścicielem DRL. Obaj chcą stworzyć mocny i atrakcyjny produkt, który będzie promowany między innymi przez niemiecką telewizję Sport 1. 


- Projekt ten jeszcze bardziej powinien zmobilizować nasze zespoły do działania. Niektóre polskie kluby już teraz mogłyby startować w europejskiej elicie. Dlatego rozmawiałem na temat udziału mistrza Polski w tych rozgrywkach. Z roku na rok, kadry naszych drużyn stają się coraz silniejsze. Wystarczy popatrzeć na składy drużyn z Wrocławia, czy Piotrkowa Trybunalskiego. Tam naprawdę jest sporo znakomitych zawodników, czy zawodniczek  - mówi Damian Fedorowicz.

 

Obecnie trwają negocjacje na temat szczegółów Ligi Europy. W tym celu prowadzone są intensywne rozmowy z prezydentem światowej federacji zapaśniczej (United World Wrestling) Nenadem Lalovicem. Projekt ma mieć bowiem globalne znaczenie. Jednak wcześniej ma się odbyć wstęp do Ligi Europy. - W maju w Niemczech planujemy mecz drużynowych mistrzów Polski i DRL na który zaproszeni będą włodarze UWW, chcemy im od kuchni pokazać jak to wygląda. Będzie to niejako wstęp przed startem europejskich rozgrywek - dodaje Damian Fedorowicz.


Tymczasem PWPW Krajowa Liga Zapaśnicza stoi przed kolejnymi wyzwaniami. W nowym sezonie wystąpią prawdopodobnie dodatkowe zespoły. Zmieni się też medialny sposób przekazywania relacji w TV.  - W tym sezonie mecze finałowe pokaże TVP Sport, ale od nowego sezonu będzie to prawdopodobnie inna stacja. Poza tym, przymierzamy się do przedłużenia kontraktu z PWPW. Liczę, że szybko znajdziemy porozumienie i podpiszemy nową umowę - podkreśla prezes PWPW KLZ, Damian Fedorowicz.

 

(źródło: zapasy.org.pl)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.26%
Siatkówka 26.29%
Koszykówka 16.57%
Zapasy 15.54%
Tenis Stołowy 13.35%

ALL SPORT


Facebook