Strona główna » Główne » Laury dla najlepszych

Laury dla najlepszych

2018-02-21 07:12:29

Gdy w PyeongChang Kamil Stoch zdobywał złoty medal salę koncertową Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu zapełniali młodzi sportowcy, ich rodzice, działacze oraz władze samorządowe powiatu. Kolejny sukces naszego skoczka zapewne spowodował, że widzowie zaczęli ważyć szanse bohaterów wieczoru na olimpijski medal.

IX Galę Mistrzów Sportu Powiatu Radomskiego otworzyli i powitali gości starosta radomski Mirosław Ślifirczyk oraz przewodniczący Powiatowej Rady Sportu Ryszard Kosiec. Starosta wraz z przewodniczącą Rady Powiatu Teresą Bartosiewicz wręczyli medal „Zasłużony dla Powiatu Radomskiego” nauczycielowi, trenerowi strzelectwa sportowego, wychowawcy kadrowiczów Polski Mariuszowi Kilarowi z Jedlińska.

Tradycyjnie spośród ponad 130 zgłoszeń Powiatowa Rada Sportu nagrodziła sportowców oraz trenerów. W kategorii wiekowej 2002 i młodsi III miejsce zajął Tobiasz Grudziński z gm. Przytyk rzucający piłeczką palantową, II lekkoatleta z gm. Jedlińsk Adrian Kobza, a zwycięzcą została mistrzyni sztuk walk Oliwia Pańczak z Pionek. Najniższe miejsce na podium w kategorii rok urodzenia 2001 i starsi zajęła judoczka ze Skaryszewa Wiktoria Oleksiewicz. II miejsce zajął zapaśnik z Wierzbicy Albert Nowak, a na najwyższym stopniu podium stanęła kolejna mistrzyni sztuk walki Aleksandra Grzywacz z gm. Pionek.

Docenieni zostali również trenerzy i wychowawcy: Tadeusz Chmielewski z Pionek, Beata Drab z gm. Iłża, Krzysztof Malczewski z gm. Jedlnia-Letnisko, Artur Ofiara z gm. Zakrzew, Mirosław Piskorz z gm. Wierzbica, Daniel Ciupiński z gm. Gózd, Alfred Świątek z gm. Kowala, Łukasz Kowalczyk z gm. Przytyk, Ryszard Dziura z gm. Jedlińsk, Stanisław Bilski z gm. Wolanów, Piotr Kuciara z gm. Pionki, Jacek Gogacz z gm. Skaryszew oraz Mirosława Słomka z gm. Jastrzębia.

Nagrodzono także szkoły z największą liczbą punktów w rozgrywkach szkolnego związku sportowego – powiat radomski w sezonie 2016/2017. Wśród szkół podstawowych najlepsze okazały się odpowiednio: PSP im. T. Kościuszki w Jedlińsku, PSP im W. Gombrowicza we Wsoli oraz PSP im. J. Piłsudskiego w Iłży. Najlepsze w rozgrywkach gimnazjów zostało PG w Jedlińsku im. bpa P. Gołębiowskiego, za nim uplasowało się PG w Przytyku im J. Kochanowskiego a podium uzupełniło PG w Suskowoli.

Nie lada gratką była rozmowa z mistrzem Świata i Europy w boksie,  olimpijczykiem Grzegorzem Skrzeczem. W „kawiarence pod gwiazdami” opowiedział o kulisach swojej kariery zawodowej w pięściarstwie oraz o …. epizodach filmowych. Ale to nie był koniec atrakcji. Mistrz przeprowadził krótki sparing ze swoją podopieczną i ku uciesze zebranych stanął do walki z wicestarostą Leszkiem Margasem. Zacięty, 3 rundowy pojedynek zakończył się remisem.

Galę uświetniły również występy młodzieży z Jedlińska GIMNASTIC GIRLS, zespołu Jedlińskie Raczki oraz grupy tanecznej ATELIE z Krakowa. Na zakończenie organizatorzy zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek.

(źródło: powiatradom.pl)