Strona główna » Piłka Ręczna » Nadrobili zaległości

Nadrobili zaległości

2018-02-25 06:26:15

W zaległym meczu I piłki piłkarze ręczni Uniwersytetu Radom ulegli we własnej hali ekipie WKS Wieluń.

Na inaugurację obecnego sezonu WKS Wieluń przegrał z Uniwersytetem 23:30. Nic dziwnego, że goście do Radomia jechali z silnym postanowieniem rewanżu. - Jedziemy do Radomia po to, żeby walczyć i zostawić serce na boisku, dlatego tego będę w sobotę oczekiwać od drużyny - zapewniał trener Tomasz Derbis. Rywal zdawał sobie sprawę z trudności zadania, ale dodatkowym argumentem miało być to, że w Radomiu WKS Wieluń jeszcze nie przegrał.

Przeciwnik podtrzymał serię zwycięstw, ale początek konfrontacji należał do radomian. Po dwóch trafieniach Rafała Banaczka Uniwersytet objął prowadzenie 5:3. W dziesiątej minucie gospodarze wygrywali już 9:4. Tym razem Rafała Banaszka w ofensywie wspomagali Grzegorz Mroczek i Mateusz Jurgielewicz. Cztery bramkowi przewagi podopieczni Mariusz Greli utrzymali przez kolejne sześć minut. Później niestety do głosu coraz częściej dochodzili goście. W 20 minucie, gdy bramkarza gospodarzy pokonała Bartłomiej Helman po raz pierwszy objęli prowadzenie 14:13.

Na przerwę zespoły zeszły przy wyniku 20:18 dla wielunian. W drugiej odsłonie radomianie nie rezygnowali. Po akcji Rafała Banaczka wyrównali na 21:21. Gdy bramkarza goście pokonał Piotr Rojek objęli nawet prowadzenie. Jeszcze w 50 min. wygrywali 30:28. Końcówka spotkania należała już do przeciwnika. Świetna dyspozycja Radosława Majdy i Bartłomiej Helmana, wspieranych przez Szymona Famulskiego i Łukasza Królikowskiego spowodowała, że WKS potrzymał serię zwycięstw w Radomiu.

Uniwersytet Radom - WKS Wieluń 31:35 (18:20)
Uniwersytet: Sulima, Markowski, Baran - Pawelec 2, Gruszczyński 2, Pomiankiewicz 2, Kowalczyk, S. Włoskiewicz 1, Misalski, Kiraga 1, Banaczek 6, Rojek 6, Afanasjev 2, Mroczek 7, Jurgielewicz 2.