Strona główna » Lekkoatletyka » Uczcili pamięć

Uczcili pamięć

2018-02-26 10:01:21


Uczcili pamięć

Bardzo mroźna pogoda nie odstraszyła biegaczy, którzy 25 lutego licznie pojawili się w Kozłowie by w przepięknej zimowej i słonecznej scenerii Puszczy Kozienickiej uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych.

 

Wspólny Bieg Patriotyczny na symbolicznym dystansie 1963 m rozpoczął się w południe. Wzięło udział około 200 biegaczy ubranych w pamiątkowe koszulki z wizerunkami Żołnierzy Wyklętych. Pół godziny później wystartował bieg główny na dystansie 10 km, który miał charakter crossowy i wiódł uroczymi ścieżkami Puszczy - zawodnicy biegli m.in. Królewską Drogą i wbiegali na Wielką Górę.

 

Pierwszy na mecie pojawił się Karol Grabda, który ukończył bieg z wynikiem 37:37. Natomiast pierwszą kobietą była Karolina Waśniewska, która dobiegła z czasem 41:37 - obydwoje ze Stowarzyszenia Biegiem Radom! Frekwencja rekordowa - bieg główny ukończyło 308 zawodników. Atmosfera pomimo mrozu była naprawdę gorąca. A to między innymi zasługa kibiców, których mimo srogiego mrozu nie brakowało. Nie sposób nie wspomnieć o grupach najmłodszych wolontariuszy z PSP 34 z Radomia na czele z Panią Joanną Kaliszewską oraz ze Szkoły Podstawowej w Kozłowie z Panią Kamińską. Dzieciaki gorąco zagrzewały do walki biegnących zawodników. Także dzielnie pracowały na linii mety m.in. wydając wodę i ciepłą herbatę spragnionym biegaczom.

 

O bezpieczeństwo biegaczy zarówno na trasie jak i na mecie zadbała tradycyjnie firma Delta-Med, wzmocniona quadami koordynującymi bieg, które jechały przed pierwszym i za ostatnim zawodnikiem. Poza tym wolontariusze z Antoniówki i Jedlni Letnisko zmarzniętym biegaczom podawali gorącą herbatę, a także kierowali ruchem na trasie i dbali o to, aby każdy wiedział, w którą ścieżkę ma wbiec. Dzięki temu nikt nie zabłądził i każdy bezpiecznie dobiegł do mety. Na każdego zawodnika czekał medal i pyszna, gorąca grochówka.

 

W imieniu Stowarzyszenia Biegiem Radom!

Monika Zychowicz

 

Do obejrzenia obszernej fotorelacji z biegów zapraszamy TUTAJ 
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.27%
Siatkówka 26.27%
Koszykówka 16.56%
Zapasy 15.54%
Tenis Stołowy 13.35%

ALL SPORT


Facebook