Strona główna » Boks » Medale w ringu

Medale w ringu

2018-02-27 05:59:17


Medale w ringu

W Grudziądzu odbyły się mistrzostwa Polski w boksie. Medale rozdano w kategorii seniorek i juniorek.

 

Bardzo dobrze w tym gronie zaprezentowały się zawodniczki reprezentujące kluby Radomia. W kategorii seniorek (rywalizowano już po raz XVIII) tytuł mistrzowski wywalczyła Agata Kaczmarska. Zawodniczka BKS Radomiak w finałowej walce kategorii 81 kg pewnie pokonała swoją klubową koleżankę Ewę Moniak.

 

Z brązowym medalem wróciła natomiast debiutująca w zmaganiach seniorek Natalia Marczykowska. Zawodniczka klubu Boxing Radom w półfinale  69 kg uznać musiał wyższość Karoliny Koszewskiej (Legia FC Warszawa), późniejszej mistrzyni kraju. W ćwierćfinale Natalia Marczykowska (na zdjęciu z prawej) zwyciężyła natomiast Annę Bilous (KKB Kraków).


W gronie juniorek (medale rozdano po raz XVII) na pochwałę zasłużyła Wiktoria Bartosiak, która w wadze 64 kg dotarła do finału. Niestety w nim jednogłośnie uległa na punkty Klaudii Budasz (KSW Gostyń). Wcześniej radomianki pewnie eliminowała z rywalizacji Paulinę Bartos (Spartakus Szczecin) i Kamilę Wrzesińską (Astoria Bydgoszcz). Srebrny medal jest dużym osiągnięciem zawodniczki BKS Radomiak.

 

Turniej miał rekordową frekwencję. - Do udziału w mistrzowskich zmaganiach na grudziądzkim ringu zgłoszonych zostało ponad 200 zawodniczek, co już samo w sobie czyni ten turniej wyjątkowym - przyznał jeszcze przed rozpoczęciem zmagań serwis pzb.com.pl. 

 

(fot: Boxing Radom)

 

 

 


  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.27%
Siatkówka 26.27%
Koszykówka 16.56%
Zapasy 15.54%
Tenis Stołowy 13.35%

ALL SPORT


Facebook