Strona główna » Zapasy » Finał na wyciągnięcie

Finał na wyciągnięcie

2018-03-01 10:13:26


Finał na wyciągnięcie

Ekipa Boruta - Olimpijczyk Zgierz&Radom zwyciężyła w pierwszym meczu półfinałowym Krajowej Ligi Zapaśniczej.

 

Kibice we Wrocławskim Centrum Kongresowym byli świadkami zapaśniczej batalii, której poziom sportowy zadowolić musiał najbardziej wybrednych sympatyków sportu zapaśniczego. Dramaturgia meczu, znakomite akcje techniczne bohaterów zapaśniczych zmagań i atmosfera widowiska to wszystko stanowiło o najwyższej jakości tego wydarzenia sportowego.

 

Mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy. Zwycięstwa Jessici Blaszki (48kg), Zelimkhana Magomedasultanowa (57 kg) i Dawida Karecińskiego (66kg) zapowiadały, że drużyna AZ Supra Brokers Wrocław, ma swój dzień i nic nie jest w stanie, odebrać im zwycięstwa w meczu. Kolejne walki to jednak wygrane zawodników Boruty- Olimpijczyka WT Zgierz & Radom. Swoje pojedynki wygrali – Roksana Zasina, Gor Oganessyan, Arkdiusz Kułynycz, Taybe Yusein, Mateusz Filipczak.

 

Na szczególną uwagę zasługuje wygrana Arkadiusza Kułynycza z rosyjskim multimedalistą najważniejszych światowych imprez, złotym medalistą igrzysk olimpijskich, Aleksiejem Miszinem. Mecz zakończył się zwycięstwem kapitana AZ Supra Brokers Wrocław – Łukasza Banaka, który zmniejszył rozmiary porażki wrocławskiej ekipy do stanu 14:19. Zawodnik gospodarzy uznany został najlepszym zapaśnikiem konfrontacji.

 

Mimo wygranej mecz rewanżowy w Radomiu nie będzie spacerkiem dla zwycięskiej zgiersko-radomskiej drużyny. W rywalizacji PWPW KLZ nie można zbyt szybko liczyć punktów. Trzeba je wyszarpać na macie. Mecz rewanżowy zaplanowany na 2 marca w hali Zespołu Szkół Budowlanych będzie z pewnością równie pasjonujący jak wrocławski pojedynek tych drużyn. Początek zaplanowano na 19.00. Godzinę wcześniej w sali konferencyjnej ZSB odbędzie się uroczyste podsumowanie roku 2017.

 

W drugiej parze rywalizują AKS Piotrków Trybunalski i Budowlani Łódź. Pierwsze spotkanie na wyjeździe wygrała drużyna z Piotrkowa 16:14.

 

AZ Supra Brokers Wrocław -  Boruta - Olimpijczyk Zgierz&Radom 14:19.

 

Wyniki poszczególnych walk TUTAJ

 

(źródło: klz-zapasy.pl)

 
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.26%
Siatkówka 26.29%
Koszykówka 16.57%
Zapasy 15.54%
Tenis Stołowy 13.35%

ALL SPORT


Facebook