Strona główna » Koszykówka » Skuteczność kluczem

Skuteczność kluczem

2018-03-03 19:56:27

Trefl Sopot pokonał Rosę Radom w jedynym sobotnim spotkaniu 21. kolejki Energa Basket Ligi.

Świetnie to spotkanie rozpoczęli zawodnicy trenera Marcina Klozińskiego - po trójce Obiego Trottera prowadzili 7:0. Później ważnym ogniwem Trefla był Steve Zack, a cały zespół był nie do zatrzymania w ataku. Po 10 minutach wygrywał 32:19. W drugiej kwarcie Rosa nadal nie mogła znaleźć sposobu na rywali, a ci powiększali przewagę.

Nie pomagała nawet dobra dyspozycja Michaela Frasera i Igora Zajcewa. Po pierwszej połowie było 51:33. W trzeciej kwarcie wreszcie zaczął trafiać A.J. English, a swoje dodawał również Patrik Auda. To z kolei pozwalało radomianom na odrobienie strat. Mimo tego gospodarze nadal grali swoje i po 30 minutach prowadzili 68:56.

Ekipa trenera Wojciecha Kamińskiego się nie poddawała. W pewnym momencie zbliżyła się nawet na osiem punktów! Gospodarze odpowiedzieli serią 7:0 i ponownie kontrolowali sytuację. Ostatecznie Trefl zwyciężył 90:76. Obie Trotter zanotował dla Trefla 22 punkty, 7 zbiórek i 4 asysty. A.J. English zdobył dla Rosy 23 punkty i 5 zbiórek, ale debiutujący gracz radomskiej ekipy w pierwszej połowie nie trafił żadnego z siedmiu oddanych rzutów z gry. Jego końcowa skuteczność to 5/18 z gry i 10/12 z linii rzutów wolnych (łącznie 23 punkty).

Kluczowa była skuteczność. Trefl miał 58 proc. z gry, a Rosa zaledwie 38 proc. Sopocianie trafili aż o osiem trójek więcej niż rywale.

Trefl Gdańsk - ROSA Radom 90:76 (32:19, 19:14, 17:23, 22:20)

Trefl: Trotter 22, Zack 16, Love 14, Mielczarek 10, Dylewicz 9, Karolak 7, Kolenda 5, Śmigielski 5, Kolenda 2, Motylewski 0.

ROSA: A.J. English 23, Auda 16, Zajcew 14, Fraser 14, Sokołowski 7, Szymkiewicz 2, Bojanowski 0, Piechowicz 0, Zegzuła 0.

(źródło: plk.pl/fot: rosasport.pl)