Strona główna » Tenis » Wieści z kortów

Wieści z kortów

2018-03-06 05:31:57

Na kortach w Radomiu odbyły się wojewódzkie turnieje klasyfikacyjne Młodzików w tenisie.

Rozegrane zostały gry pojedyncze i podwójne dziewcząt i chłopców. W turnieju tenisistek na kortach przy ul. Bulwarowej pierwsze miejsce wywalczyła Gabrysia Kraska. W eliminacjach zawodniczka AG Tenis Chorzowska Radom pokonała Lidię Domaszewicz (ST Tie Break) 6:1 6:2 oraz swoją klubową koleżankę Nikolę Piastę 6:2 6:1. W finale zaś jej przeciwniczka Karolina Gołda (AT Masters Radom) poddała mecz singlowy walkowerem i dokończyła zmagania w deblu.

W grze podwójnej Karolina Gołda i Kasia Ciepiela pokonały wszystkie rywalki i stanęły na najwyższym stopniu podium. Karolina jest jeszcze skrzatką, ale radziła sobie bardzo dobrze ze starszymi rywalkami. Do turnieju przystąpiła po chorobie. Trenerem Karoliny Gołdy jest Katarzyna Chmielewska, a Kasi Ciepieli Weronika Domagała. Zajęcia ogólnorozwojowe z zawodniczkami prowadzi Sebastian Suwała.

Bardzo udany występ zanotowała Nikola Piasta (AG Tenis Chorzowska Radom). Dotarła do półfinału pokonując Gracheva Svetlana (Mera Warszawa) 7:5 6:3 i zajęła ostatecznie III miejsce. Dodatkowo duet Kraska/Piasta wywalczył trzecie miejsce w deblu.

Drugi z kolei turniej w skrzatach wygrał Kuba Hrynkiewicz. Na kortach AG Chorzowska zawodnik AT Masters był najlepszy zarówno  w grze pojedynczej jak i podwójnej. W grze pojedynczej w pierwsze rundzie przeciwnik Karol Krawczyk/MKT Stalowa Wola/ oddał mecz walkowerem, w ćwierćfinale Kuba pokonał Piotra Dzikowskiego/Matchpoint Komorów/  6/1  6/2, a w półfinale Qina Qingtiana/TENISWIL W-wa/ 7/5  6/2. Również w finale dość łatwo pokonał Huberta Plenkiewicza/AG Tenis Chorzowska/  6/2  6/3.

W grze podwójnej partnerem Kuby Hrynkiewicza był finałowy rywal z pojedynku singlowego. Radomska para w półfinale łatwo pokonała duet Cyprian Lukasek(Tiebreak W-wa)/Antoni Biczyk(Warszawianka)  6/0  6/1, natomiast w finale wygrała dopiero w supertiebreaku  z parą, Qin Qingtian/Kajetan Góra(TENISWIL W-wa)  1/6  6/2  10/2. To kolejne bardzo duże osiągnięcie podopiecznego Radosława Gładysia.

Tymczasem organizatorem kolejnego turnieju tej kategorii jest Akademia Tenisowa Masters. Odbędą się gry pojedyncze i podwójne dziewcząt i chłopców. Początek turnieju sobota o godz.12.00, w niedzielę o godz.11.00. W turnieju wystąpi również sześciu zawodników radomskich.