Strona główna » Zapasy » Zapaśnicza gala

Zapaśnicza gala

2018-03-06 10:49:56


Zapaśnicza gala

Wielka zapaśnicza gala w Piotrkowie Trybunalskim. 7 marca odbędzie się mecz, który będzie widowiskiem na skalę światową w sporcie zapaśniczym. Udział w tym będzie miała ekipa Boruta -Olimpijczyk Zgierz & Radom.

 

W Piotrkowie Trybunalskim zmierzą się dwie najlepsze drużyny PWPW KLZ w sezonie 2017/2018. Stawką jest tytuł mistrzowski. Zespół AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski, po wielkiej zapaśniczej batalii o wejście do finału, z ekipą Budowlanych Łódź w opinii wielu fachowców jest skazana na złoto PWPW KLZ. Mecz półfinałowy i ambitna postawa KS Budowlani Łódź, pokazał, że w lidze zapaśniczych mistrzów PWPW KLZ, wszystko jest możliwe.

 

Typowanie rezultatu przed meczem jest bardzo trudne. Należy jednak dodać, że skład obrońców mistrzowskiego tytułu, naszpikowany jest gwiazdami światowych zapasów. W pierwszym meczu półfinałowym zobaczymy zapewne wicemistrza olimpijskiego Zhana Beleniuka, mistrzynię świata – Yulię Tkacz, srebrnych medalistów mistrzostw świata – Mateusza Bernatka i Murada Gadzijewa.

 

Boruta -Olimpijczyk Zgierz & Radom w półfinale rozgrywek w znakomitym stylu pokonali ekipę AZ Supra Brokers Wrocław. Mecze z AZ Supra Brokers były wyrównane, lecz zgiersko- radomscy wojownicy, okazali się mieć więcej sportowego szczęścia i determinacji w walce o finał. Michał Kośla i Arkadiusz Kułynycz stoczyli szczególnie w meczu rewanżowym walki, które długo będą się im śnić.

 

Dzięki postawie między innymi tych dwóch zawodników, niezawodnej Roksanie Zasinie i wyrównanemu składowi meczowemu, to oni będą się zmagać z obrońcą tytułu mistrzowskiego. W doświadczonej drużynie Boruta- Olimpijczyk Zgierz & Radom zobaczymy wielu ubiegłorocznych złotych medalistów PWPW KLZ. Roksana Zasina, Miglena Selishka, Taybe Yusein, Mateusz Filipczak, Marcin Majka, w ubiegłym sezonie reprezentowali barwy AKS Madej Wrestling Team Zgierz & Radom. To dodatkowy smaczek finałowej konfrontacji.

 

Mecz w Piotrkowie Trybunalskim to otwarcie batalii o złoto PWPW KLZ w sezonie 2017/2018. Przed kibicami osiemnaście wspaniałych zapaśniczych pojedynków. Pierwszych dziewięć walk gigantów zapaśniczej maty zobaczymy już 7.03.2018, o godz. 18.00. Transmisja meczu w TVP Sport (18:00).

 

(źródło: klz-zapasy.pl)

 
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.26%
Siatkówka 26.29%
Koszykówka 16.57%
Zapasy 15.54%
Tenis Stołowy 13.35%

ALL SPORT


Facebook