Strona główna » Zapasy » Podium kadetów

Podium kadetów

2018-03-07 07:49:59

Cztery razy na podium w pierwszych tegorocznych zawodów Pucharu Polski w zapasach stylu klasycznego stanęli kadeci Olimpijczyka Radom.

Na stołecznych matach najlepiej zaprezentowali się Oskar Piątek i Konrad Kozłowski (na zdjęciu). Pierwszy pokonując w finałowej walce Sebastiana Szymczyka (PTC Pabianice) triumfował w kategorii 65 kg. Drugi w decydującym pojedynku zwyciężając Jakuba Pietrzyka (Sobieski Poznań) okazał się najlepszy w wadze 71 kg.

Do finału kat. 80 kg dotarł również Sebastian Moskal. Radomianin w ostatnim pojedynku uznać musiał jednak wyższość Adama Gardzioła (Agros Zamość) i ostatecznie sklasyfikowany został w miejscu drugim. Trzeci w wadze 55 kg był Grzegorz Kunkel. Bardzo blisko podium był Adrian Redestowicz, który ostatecznie w swojej kategorii wywalczył miejsce piąte.

W klasyfikacji drużynowej Olimpijczyk zajął lokatę drugą. Warszawie wystąpiło trzynastu zapaśników radomskiego klubu. Zawody były jednocześnie eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

(fot: olimpijczyk.radom.pl)