Strona główna » Lekkoatletyka » Kaziki tuż, tuż!

Kaziki tuż, tuż!

2018-03-08 12:47:35


Kaziki tuż, tuż!

W najbliższy weekend startują Kaziki 2018. Jednak miłośnicy biegania święto patrona Radomia uczczą w niedzielę (11 marca) podczas tegorocznej edycji Biegu Kazików. Tradycyjnie na uczestników czeka dystans 10 km ulicami Radomia. Organizatorzy zachęcają także do udział w Biegu Charytatywnym, który przewiduje dystans 2 km.

 

To będzie już XI Bieg Kazików o Puchar Prezydenta Radomia. Co roku do rywalizacji staje ponad tysiąc sportowców. Wszystko wskazuje na to, że podczas tegorocznej edycji, w imprezie podsumowującej święto patrona miasta zostanie pobity rekord frekwencji. Dystans biegu głównego liczy 10 km i zostanie rozegrany w ścisłym centrum Radomia. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody i wspaniała atmosfera. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali kilkanaście biegów z podziałem na kategorie wiekowe. Każdy uczestnik biegów dzieci otrzyma pamiątkową koszulkę.

 

Na chętnych czeka także Bieg Charytatywny na dystansie 2 km, który jest organizowany wraz z Fundacją im. Agaty Bornikowskiej. W tym roku dochód z biegu zostanie przeznaczony na rehabilitację Julii, która doznała złamania kręgosłupa z częściowym urazem rdzenia kręgowego podczas jazdy konnej. Dziewczynka złamała kręgosłup z częściowym urazem rdzenia kręgowego. Mimo natychmiastowej operacji pozostał niedowład dolnej części ciała. Nastolatka ma szansę na powrót do zdrowia i samodzielnego chodzenia, ale potrzebuje długiej i kosztownej rehabilitacji.

 

Regulamin imprezy oraz informacje na temat biegu są dostępne pod adresem www.radombiega.pl. Zgłoszenia w biurze zawodów w dniach 10-11 marca.

 

Termin i miejsce zawodów:

• 11 marca 2018 r. (niedziela), od godz. 11:00 – centrum miasta Radomia

• Biuro zawodów Biegu Kazików i Biegu Charytatywnego: sobota od godz. 18:00 VI LO im. J. Kochanowskiego ul. Kilińskiego 30 oraz niedziela od godz. 9:00 – 13:00

• Biuro dzieci: w dniu startu od godz. 9:00 budynek UM ul. Żeromskiego 53

Trasa biegu:

• Bieg Kazików: dystans 10 km, nawierzchnia asfalt i kostka, ulicami w centrum miasta, start i meta na ul. Żeromskiego (przed budynkiem Urzędu Miejskiego).

• Bieg Charytatywny oraz Bieg Szkół Ponadgimnazjalnych: dystans 2 km, nawierzchnia asfalt i kostka, ulicami w centrum miasta, start i meta na ul. Żeromskiego (przed budynkiem UM).

• Biegi Dzieci „Lekkoatletyka dla każdego!”: dystanse od 100 do 1000 m, na ulicy Żeromskiego.

 

(źródło: radom.pl)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.26%
Siatkówka 26.29%
Koszykówka 16.57%
Zapasy 15.54%
Tenis Stołowy 13.35%

ALL SPORT


Facebook