Strona główna » Siatkówka » Potrzebują więcej wiary

Potrzebują więcej wiary

2018-03-09 19:38:08


Potrzebują więcej wiary

Cerrad Czarni nie mają czasu na odpoczynek. W sobotę podopiecznych Roberta Prygla czeka kolejne spotkanie. Tym razem rywalem zespołu z Radomia będzie Asseco Resovia Rzeszów.


Rywala fanom bliżej nie trzeba bliżej przedstawiać. To jedna z najbardziej utytułowanych ekip siatkarskiej PlusLigi. Obecnie Asseco Resovia Rzeszów w tabeli znajduje się na piątym miejscu z dorobkiem 45 punktów.

 

- Jeżeli chcemy walczyć z tak dobrą drużyną, jaką jest Rzeszów musimy zmienić przede wszystkim nasze nastawienie. Wlać więcej wiary w nasze poczynania na boisku. Asseco Resovia ma bardzo realne szanse na walkę o medale w tym sezonie, i na pewno zrobi wszystko aby wygrać. Drużyna z Rzeszowa będzie bardzo zmotywowana, bo ta walka o szóstkę jest bardzo zacięta - nie ma wątpliwości Robert Prygiel. Szkoleniowiec spodziewa się przyjazdu drużyny bardzo zmotywowanej i zdeterminowanej, grającego na dobrym poziomie. - Ostatnio Rzeszów prezentuje dobrą formę. W minionej kolejce wygrał z Lubinem 3:0 po bardzo dobrym meczu – podkreśla.

 

W sobotnim spotkaniu nie zagra Dmytro Teryomenko, który podczas ostatniego spotkania z Jastrzębskim Weglem podkręcił staw skokowy. W czwartek Ukrainiec przeszedł szczegółowe badania. - Dima podczas wykonywania bloku spadł na nogę kolegi z drużyny i podkręcił staw skokowy. Zawodnik jest już po badaniach. Uraz nie jest poważny, ale wymaga pracy, by uszkodzoną część stopy doprowadzić do pełnej sprawności - mówi Marcin Górka, fizjoterapeuta Cerradu Czarnych.

 

Goście również mają swoje problemy kadrowe. Ostatnio z powodu kontuzji wypadł z kadry np.Marcin Możdżonek, ale w Radomiu zagrają o pełną pulę. - Ja mam bardzo dobre wspomnienia z Radomia, bo tam był taki mój powiedzmy debiut w ub. sezonie - mówi Mateusz Masłowski, libero Asseco Resovii i dodaje. - Bardzo fajnie mi się tam gra. Zresztą całej drużynie powinno się dobrze tam grać, bo mamy zespół zbudowany z zawodników, którzy lubią taką atmosferę, którzy są charakterni i nie lubią grać kiedy jest nudno i cicho na hali. Na pewno bardziej nas pobudza taka atmosfera jak jest np. w Zawierciu, czy jakiej spodziewamy się właśnie w Radomiu.

 

Gospodarze liczą na doping kibiców. - Co roku mecze z Asseco Resovią przyciągają wielu kibiców na trybuny i nie inaczej będzie tym razem. Doping na pewno nam pomoże, podobnie jak podczas meczu z Zawierciem - przyznaje Robert Prygiel. Początek meczu Cerrad Czarni Radom - Asseco Resovia Rzeszów o godzinie 17 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.26%
Siatkówka 26.29%
Koszykówka 16.57%
Zapasy 15.54%
Tenis Stołowy 13.35%

ALL SPORT


Facebook