Strona główna » Piłka Nożna » Zagrają w niedzielę

Zagrają w niedzielę

2018-03-10 12:56:42


Zagrają w niedzielę

W niedzielę w Radomiu będzie miała długo wyczekiwana inauguracja rundy wiosennej w piłkarskiej drugiej lidze. Radomiak  podejmie Legionovię Legionowo.


Mimo sobotniego słońca nasiąknięte i tak naprawdę rozmarzające się po zimie boisko nie zachęca do gry. Wszystko jednak wskazuje na to, że piłkarze nie będą mieli wyboru i 11 marca wybiegną na plac przy ul. Narutowicza. Jerzy Cyrak przekonuje, że zespół jest gotowy do startu wiosennych zmagań.

 

- Nastroje przed inauguracją są dużo lepsze niż stan murawy. Szykujemy się do tego meczu bez względu na to jaka będzie aura. Miejmy nadzieję, że boisko rzeczywiście gotowe na niedzielę. My jesteśmy. W tej chwili nie ma możliwości trenowania na tej murawie. Pomijając już wszystkie aspekty organizacyjne, to po prostu nie wypada tam wchodzić ze względu na zdrowie. Na razie jest twardo i boisko jest zmrożone. Mamy nadzieję, że ta zapowiadana wysoka temperatura to rozmrozi - podkreśla trener Radomiaka.

 

Szkoleniowiec zaznacza, że podobne problemy mają inne zespoły. - Każdy ma te same problemy i nie ma co nad tym biadolić. Przede wszystkim nie mamy na to wpływu. Aura jest jaka jest i musimy się z tym pogodzić i jestem przekonany, że sobie z tym poradzimy - mówi Jerzy Cyrak.

 

Radomiaka dobrze spisywał się w zimowych sparingach. Tak naprawdę dyspozycję zweryfikuje liga. - Pracowaliśmy tak, aby przygotować się dobrze do tej wiosny. Mecze mistrzowskie pokażą jak jest - przyznaje trener. - To, co jednak było do tej pory zimą, to jest dobry znak i pokazuje, że zespół jest dobrze przygotowany i dobrze reaguje jeśli chodzi o grę obronną, bo przecież dwa ostatnie mecze zagraliśmy bez utraty bramki. Potrafimy też te gole zdobywać. Piłkarze mają naprawdę dużą chęć do tego, aby rozpocząć już rundę wiosenną.

 

Pierwszym rywalem o ligowe punkty będzie Legionovia. Podwarszawska ekipa zajmuje miejsce tuż nad strefą spadkową, z jednym punktem przewagi nad Rozwojem Katowice, który wzmocnił się między innymi byłym reprezentantem Polski Sewerynem Gancarczykiem. W listopadzie doszło do zmiany trenera – Mirosława Jabłońskiego zastąpił Słoweniec Robert Pevnik. To drugie podejście niespełna 49-letniego szkoleniowca do drużyny z Legionowa. Wszyscy wierzą, że szkoleniowcowi będzie dopisywało szczęście. W kadrze zaszło też szereg innych zmian, ale i tak faworytem wydaje się Radomiaka.

 

  • Nastawienie bojowe. Jesteśmy dobrze przygotowani i gotowi na walkę. Boisko może jest w kiepskim stanie, ale nie myślimy o tym, gdyż nie mamy na to wpływu. Chcemy wyjść na plac gry, pokonać Legionovię i piąć się w górę tabeli – potwierdza w wypowiedzia dla Radom24.pl Maciej Świdzikowski. Kapitan radomskiej drużyny natychmiast jednak dodaje. - Podchodzimy do tego spokojnie, nie pompujemy balonika. Awans tak naprawdę robi się w maju/czerwcu, a teraz mamy marzec, przed nami pierwszy mecz i na tym się skupiamy. Wygrajmy z Legionovią, a później myślmy o każdym kolejnym pojedynku...

     

    Początek niedzielnego meczu o godz. 14.00. Tymczasem klubowy serwis podał o kolejnej roszadzie kadrowej w Radomiaku. Szymon Stanisławski został wypożyczony na rundę wiosenną do III-ligowych Orląt Radzyń Podlaski. Jesienią zawodnik rozegrał 12 meczów w barwach Radomiaka, z czego 10 w II lidze i 2 w Pucharze Polski. Zdobył jedną bramkę, w wygranym 4:1 meczu z Gwardią Koszalin.

(fot: radomiak.pl)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.26%
Siatkówka 26.29%
Koszykówka 16.57%
Zapasy 15.54%
Tenis Stołowy 13.35%

ALL SPORT


Facebook