Strona główna » Piłka Ręczna » Ważna wygrana

Ważna wygrana

2018-03-11 13:21:37

Bardzo dobra postaw w drugiej połowie zadecydowała o ważnym wyjazdowym zwycięstwie zespołu Uniwersytetu Radom w meczu I ligi piłkarzy ręcznych.

Spotkanie w Zawierciu zespół z Radomia rozpoczął od prowadzenia 3:1 w 5 minucie. Później świetnie w bramce gospodarzy prezentował się Kamil Buchcic. Gracz Viretu CMC odbił kilka piłek, podopieczni Krzysztofa Adamuszka kontrowali, a do siatki trafiał przede wszystkim Artur Makaruk. Do tego skutecznym egzekutorem rzutów karnych był Łukasz Szymański.

Viret CMC wypracował trzy bramki przewagi, chociaż rywale - za sprawą Sebastiana Włoskiewicza - zniwelowali straty. Rzuty Makaruka i Igora Zagały dały jednak zawiercianom rezultat 16:13 do przerwy. Drugą połowę zawiercianie rozpoczęli obiecująco. Bramki zdobywał Marcin Kurzawa, a w 35. minucie gospodarze prowadzili 19:15.

Później inicjatywę przejęli już radomianie. Kolejno trafiali Mateusz Jurgilewicz, Adrian Gruszczyński, Marek Kubajka i Kacper Kiraga. Ten ostatni dał swojemu zespołowi remis i w tym momencie przyjezdni poczuli, że ten mecz mogą wygrać. Trener Viretu próbował jeszcze zmienić oblicze spotkania, decydując się na specjalnego opiekuna dla reżysera gry zespołu z Radomia, Grzegorza Mroczka. Takie rozwiązanie nie pomogło.

Gospodarzy regularnie nękał Gruszczyński, a do tego kapitalnie między słupkami spisywał się bramkarz Akademików, Łukasz Sulima...

Viret CMC Zawiercie - Uniwersytet Radom 24:31 (16:13)

Viret CMC: Buchcic, Ratuszniak, Koła - Szymański 8, Makaruk 6, Kurzawa 5, Zagała 2, Kurełek 1, Szeląg 1, Migała 1, Najuch, Jagielak, Wójcik.

Uniwersytet: Sulima - Mroczek 7, Kubajka 6, Gruszczyński 5, Włoskiewicz 4, Jurgilewicz 3, Kiraga 2, Socha 1, Pawelec 1, Pomiankiewicz 1, Banaczek 1, Stanik, Afanasjev, Misalski, Hernik.

(źródło: viretzawiercie.pl)