Strona główna » Zapasy » Wielki finał na macie

Wielki finał na macie

2018-03-12 14:16:22


Wielki finał na macie

Rywalizacja w zapaśniczej lidze PWPW KLZ dobiega końca. Wielki finał PWPW już we wtorek w Zgierzu. Boruta- Olimpijczyk WT Zgierz & Radom podejmować będzie AKS Madej Wrestling Team.

 

Przed kilkoma dniami uznawany za zdecydowanego faworyta, ubiegłoroczny Mistrz Polski PWPW KLZ – AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski doznał drugiej porażki w historii swoich startów w lidze, a pierwszej w sezonie 2017/2018. Zgiersko-radomski zapaśniczy team pokazał, że determinacja, ambicja i stabilny skład drużyny jest niezwykle ważny w drużynowej rywalizacji PWPW KLZ.

 

Dumni i waleczni piotrkowscy „Spartanie” poznali smak porażki, fakt ten powoduje, że mecz rewanżowy zapowiada sympatykom sportu widowisko pełne emocji i dramaturgii. Możemy być pewni, że każda walka pojedynku rewanżowego dwóch najlepszych drużyn sezonu 2017/2018 będzie zapaśniczą bitwą stojącą na najwyższym światowym poziomie. Każdy punkt meczowy w tym zapaśniczym boju będzie miał ogromne znaczenie dla przebiegu widowiska i może decydować, która z ekip cieszyć będzie się ze zdobycia tytułu Mistrza Polski PWPW KLZ. W zdecydowanie lepszej sytuacji są gospodarze, którzy mają czteropunktową zaliczkę z pierwszego spotkania (18:14).

 

Dla przebiegu meczu arcyważne będą pojedynki takich sław zapaśniczej maty jak Taybe Yusein (Boruta- Olimpijczyk WT Zgierz &Radom) z Yulią Tkach (AKS Madej WT Piotrków Trybunalski). Pojedynek zawodniczek mających w swoim sportowym dorobku starty w igrzyskach olimpijskich, medale Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy będzie rewanżem za walkę w pierwszym meczu finałowym. W meczu tym zwyciężyła Taybe Yusein.

 

Ciekawie zapowiada się również rywalizacja Arkadiusza Kułynycza (Boruta- Olimpijczyk WT Zgierz & Radom) z wicemistrzem olimpijskim Zhanem Beleniukiem (AKS Madej WT Piotrków Trybunalski). W pierwszym meczu zwyciężył srebrny medalista olimpijski, ale Arkadiusz Kułynycz pokazał olbrzymie serce do walki, uległ nieznacznie i w walce rewanżowej trudno jednoznacznie wskazać zwycięzcę w tej walce. Walka w kategorii wagowej do 98 kg-styl klasyczny kończy mecz i może się okazać, że będzie to walka o tytuł Mistrza Polski PWPW KLZ.

 

Zapraszamy kibiców PWPW KLZ do oglądania transmisji z decydującego meczu finału PWPW KLZ w TVP Sport. Początek tego wielkiego sportowego wydarzenia o godz. 18:00.

 

(źródło: klz-zapasy.pl)

 
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.2%
Siatkówka 29.11%
Zapasy 17.18%
Tenis Stołowy 14.79%
Sporty Walki 7.71%

ALL SPORT


Facebook