Strona główna » Piłka Nożna » Plusy i minusy

Plusy i minusy

2018-03-13 07:17:42


Plusy i minusy

Broń podsumowała okres przygotowawczy do rundy wiosennej czwartoligowego zespołu piłkarzy. - Za nami seria sparingów i dość długi okres przygotowawczy. Zespół wygrał cztery mecze towarzyskie, zdobył 19 goli, pozyskał czterech nowych graczy - podkreśla klubowy serwis zapraszając do podsumowania.

 

Piłkarze Broni Radom rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej 15 stycznia. Już wcześniej wiadomo było, że z klubem pożegnają się Arkadiusz Oziewicz i Zbigniew Obłuski. W ostatnim tygodniu zdecydowano również, że Piotr Dobosz będzie wypożyczony do Drogowca Jedlińsk (o ile dojdzie do porozumienia z tym klubem). Z biegiem czasu zrezygnowano z dalszego testowania Andrzeja Paprockiego i Rafała Gila. Jakub Chrzanowski wychowanek Broni, po kilku dniach treningu, wybrał ofertę Pilicy Białobrzegi. 


Trener Artur Kupiec od początku przygotowań zapowiadał, że kadra jest mocna i trzeba tylko szukać wzmocnień na najsłabsze ogniwa. Od czasów, gdy z zespołu ubył Damian Sałek, pozycja defensywnego pomocnika była ciężka do załatania. Na tą pozycję pojawił się Maciej Załęcki, wychowanek Korony, który grał sporo meczów w Kotwicy Kołobrzeg i MKS Kluczbork na poziomie 1 i 2 ligi. Również na pozycji defensywnego pomocnika świetnie w sparingach radził sobie Ukrainiec, Wladlen Szkuratko. Pojawił się Białorusin, Maksim Kventser. Mimo swoich 23 lat, grał sporo spotkań na zapleczu białoruskiej ekstraklasy.  Z przodu w ofensywie dołączy 21-letni Adam Niemyjski, który może godnie zastąpić Zbigniewa Obłuskiego. 


Okres przygotowawczy pokazał zarówno plusy, jak i minusy drużyny trenera Artura Kupca. W ciągu trzech miesięcy w ośmiu sparingach defensywa za każdym razem wyglądała inaczej, nie było stabilizacji, drużyna w każdym meczu (oprócz ostatniego) traciła gole i tak naprawdę nie wiemy czego się spodziewać. Na plus trzeba zaznaczyć formę niektórych zawodników, którzy jesienią mieli spore wahania. Na początku sezonu Wiktor Kupiec wrócił po 10 miesięcznej kontuzji. Teraz jest zdrowy, zimę przepracował solidnie może być mocnym punktem zespołu. Cieszy również forma Przemka Nogaja i Emila Więcka. 

 

(źródło: bronradom.pl)


  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.2%
Siatkówka 29.12%
Zapasy 17.18%
Tenis Stołowy 14.79%
Sporty Walki 7.72%

ALL SPORT


Facebook