Strona główna » Tenis Stołowy » Nie mają przerw

Nie mają przerw

2018-03-14 07:10:42

Tenisiści stołowi nie mają przerw. W Siennie rozegrano VIII już otwarty turniej o puchar Starosty Lipskiego i Wójta Sienna.

Do rywalizacji przystąpiło 68 tenisistów z Mazowsza i województwa Lubelskiego. W kategorii dzieci i młodzieży do lat 18 zwyciężył Rafał Kawecki pokonując w finale swojego brata Kacpra 3 : 0. Trzecie miejsce zajął Jakub Wasiak. Wszyscy medaliści przyjechali z Kazanowa. W kategorii amatorów od początku turniej zdominował Artur Kasprzak z Warszawy. Grając bardzo trudnymi okładzinami, czop na bekhendzie a anty topspin  na forhendzie nie miał sobie równych. W decydujących grach  pokonał  Krzysztofa Stalę z  Tarnobrzega 3 : 0 , Tadeusza Berlińskiego (Puławy) także 3 : 0, a w finale Radosława Poświatowskiego (Puławy) 3 : 1. Drugie miejsce zajął Radosław Poświatowski, który pokonał najpierw Marka Płachtę (Kozienice) 3 : 2, a w decydującej partii Tadeusza Berlińskiego 3 : 0.

Najmocniej były obsadzone kategorie OPEN w których mogli zagrać obecni i byli ligowcy. Do 50 lat zwyciężył Dawid Stąpór (Sandomierz), który pokonał wszystkich przeciwników. W najciekawszej grze wygrał z Mateuszem Sroczyńskim 3 : 0. Drugie miejsce zajął Jakub Caban (Kozienice) pokonując w decydującej partii także Mateusza Sroczyńskiego (Komrzywnice) 3 : 0 . Czwarte miejsce zajął najstarszy w tym gronie sędzia główny turnieju Andrzej Krężel po wygranej z Mariuszem Barszczem (Gózd) 3 : 2.

W kategorii OPEN powyżej 50 lat pokazali się radomianie. Zwyciężył niezawodny Jan Molęda pokonując wszystkich rywali. W najciekawszych grach pokonał Adama Trelę (Sienno)  3 : 0 oraz w finale Leszka Gawidziela (Puławy) 3 : 0. Trzeci był Adam Trela (Sienno) po wygranej z innym radomianinem Krzysztofem Witerskim 3 : 0. Wcześniej Krzysztof Witerski ograł Jerzego Kuźmicza (Sandomierz) 3 : 1, Ryszarda Głoda (Kazanów) 3 : 2, oraz Jarosława Chobota (Jedlińsk) 3:0. Organizatorzy najlepszym zawodnikom wręczyli nagrody rzeczowe, puchary oraz dyplomy.

Kolejny turniej już 17 marca w Radomiu. Tym razem zawodnicy rywalizować będą o GRAND-PRIX Radomia. Od godz. 10.00 zawody rozpoczną WETERANI powyżej 60 lat, oraz młodzież i dorośli do 60 lat. O godz. 12.30 turniej zaczną zawodnicy w kategorii OPEN, czyli także obecni i byli ligowcy. Gry rozegrane zostaną w sali gimnastycznej CKU w Radomiu ul. Kościuszki 7.  Wszelkich  informacji o turnieju udziela sędzia główny  Krzysztof  Witerski pod nr. tel.  ( 664 71 64 34 ).