Strona główna » Zapasy » Pięć medali na macie

Pięć medali na macie

2018-03-15 10:43:22

Pięć medali wywalczyli zapaśnicy Olimpijczyka Radom podczas międzynarodowego turnieju kadetów i juniorów w Chomutovie. Dobry występ w Czechach uczniowie radomskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego reprezentujący barwy innych klubów.

W grupie kadetów srebrny medal zdobył Konrad Kozłowski (na zdjęciu pierwszy z lewej). Radomianin na podium stanął w wadze 71 kg. Wśród juniorów Dominik Dudziński wywalczył tytuł wicemistrza w wadze 55 kg. Podobnym osiągnięciem zakończył zmagania Marcel Elias w 130 kg. W tej samej kategorii wiekowej, ale w wadze 77 kg trzeci był Patryk Bednarz. Tak samo jak Karol Chudzik w kategorii 87 kg.

W Czechach dobrze zaprezentowali się również uczniowie SMS Radom. Cezary Nowak, reprezentujący barwy Orlika Wierzbica w kat. 60 kg był drugi. Podobnie Michał Dybka (PTC Pabianice) w wadze 87 kg. Zapaśnicy reprezentujący Polskę w sumie wywalczyli 12 medali i wygrali klasyfikację medalową. W zawodach rywalizowali przedstawiciele 19 państw.