Strona główna » Sporty Walki » Łokcie w parterze

Łokcie w parterze

2018-03-17 07:10:40


Łokcie w parterze

Szymon Kołecki nie dał szans Łukaszowi Borowskiemu w walce wieczoru gali Babilon MMA 3 w Radomiu. W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji dobrze zaprezentowali się też przedstawiciele gospodarzy.

 

Mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów poprzednie cztery walki kończył przez nokaut w pierwszej rundzie. Jego rywal jeszcze nigdy nie przegrał po ciosach. Dlatego walka wieczoru zapowiadała się interesująco. Tymczasem Szymon Kołecki od pierwszych sekund ruszył do ataku. Walka szybko przeniosła się do parteru, a tam znany atleta zasypał przeciwnika gradem ciosów. Nie było przeproś. W pewnym momencie zaczął uderzać łokciami i do akcji musiał wkroczyć arbiter. Wymiana nie trwała długo, ale jak przyznał Szymon Kołecki nie była tak łatwa jak się wydawało. - O łokciach przypomniałem sobie wtedy, kiedy trener o nich powiedział. Ja skupiałem się na kontroli, żeby mnie przeciwnik nie zrzucił. Faktycznie, te łokcie są dewastujące w parterze i muszę mieć je cały czas podświadomości - podkreślił chwilę później Szymon Kołecki.


Trzy rundy w starciu z wytrzymałym Johanem Rommingiem przewalczył Rafał Haratyk, który zapisał na koncie wygraną decyzją sędziów. Duże wrażenie robiły kopnięcia na korpus, choć ostatecznie nie udało się zakończyć pojedynku przed czasem. Wygrana nie polegała jednak dyskusji. Davy Gallon okazał się wymagającym przeciwnikiem, ale lepszy okazał się Daniel Skibiński. - Tak, jak zapowiadałem, będę pierwszym Polakiem, który pokona Gallona. Nie było łatwo, postawił on ciężkie warunki. Cieszę się bardzo ze zwycięstwa. Chciałem zadedykować walkę bliskim, którzy jeżdżą na moje walki, a w szczególności mojej narzeczonej, która wspiera mnie na co dzień - powiedział po walce Daniel Skibiński.

 

W oktagonie odbyło się w sumie 10 walk. Najgłośniejszy doping towarzyszył pojedynko z udziałem zawodników z Radomia. Piotr Przepiórka, były mistrz Polski w zapasach, przegrał w drugiej rundzie z Adamem Biegańskim. Widowiskowy pojedynek stoczył Daniel Rutkowski. To również były zapaśnik i medalista radomskiego Olimpijczyka. W drugiej rundzie nie dał szans Mateuszowi Sińskiemu. Publiczność podczas tego pojedynku oszalała. - Aż mnie ciarki przeszły, jak wchodziłem do klatki. Naprawdę coś pięknego. Starałem się, jak mogłem. Chciałem dać dobre widowisko i pokazać się z jak najlepszej strony - powiedział chwilę po wygranej Daniel Rutkowski. W bardzo dobrym stylu również poradził sobie Michał Elsner. Już w pierwszej rundzie jego przeciwnik Łukasz Bugar przegrał przez poddanie. 

 

Wyniki:

Szymon Kołecki (5-0, 5 KO) pokonał przez TKO w pierwszej rundzie Łukasza Borowskiego (4-8, 2 KO, 1 SUB)


Rafał Haratyk (9-3-2, 2 KO 4 SUB) pokonał jednogłośnie na punkty (3x 30:27) Johana Romminga (10-6-1, 2 KO, 5 SUB)

 

Daniel Skibiński (11-5, 1 KO, 2 SUB) pokonał jednogłośnie na punkty (30:27, 29:28, 29:28) Davyego Gallona (16-7-2, 2 KO, 7 SUB)


Michał Elsner (14-12, 12 SUB) pokonał przez poddanie (balacha) w pierwszej rundzie Łukasza Bugarę (8-6, 1 KO, 5 SUB)


Daniel Rutkowski (5-2, 4 KO, 1 SUB) pokonał przez TKO w drugiej rundzie Mateusza Sińskiego (2-1, 2 SUB)


Kamil Oniszczuk (5-0, 1 KO, 1 SUB) pokonał przez poddanie (trójkąt rękoma) w pierwszej rundzie Maksyma Potapowa (2-1-1, 1 KO)


Michał Orkowski (4-2, 3 KO, 1 SUB) pokonał przez TKO w drugiej rundzie Łukasza Łysoniewskiego (1-4-1-1NC, 1 KO)


Adam Biegański (4-0, 1 KO, 3 SUB) pokonał przez poddanie (duszenie zza pleców) w drugiej rundzie Piotra Przepiórkę (1-1, 1 SUB)


Krystian Krawczyk (2-0) pokonał jednogłośnie na punkty (29:28, 30:27, 29:28) Damiana Zorczykowskiego (4-2, 1 KO, 2 SUB)

 

Karta wstępna (semi-pro):

 Piotr Kacprzak (am. 4-0) pokonał jednogłośnie na punkty (3x 30:27) Daniela Matuszka (am. 5-3)

 

(fot: Babilon MMA - Piotr Duszczyk/boxingphotos.pl)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.75%

ALL SPORT


Facebook