Strona główna » Lekkoatletyka » Śnieżne mistrzostwa

Śnieżne mistrzostwa

2018-03-17 19:08:27

RLTL ZTE Radom w klasyfikacji klubowej mistrzostw Polski w biegach przełajowych seniorów zajął drugie miejsce. Indywidualnie najwyżej w Żaganiu sklasyfikowany został Patryk Kozłowski.

W sobotnim biegu na 4 km mężczyzn radomianin zajął szóste miejsce (0:11:49). Na półmetku Patryk Kozłowski znajdował się w grupie sześciu biegaczy dyktujących mocne tempo. Drugie okrążenie rozerwało niestety grupę. Mocniej szarpnął Mateusz Demczyszak. Uciekając nieco na 200 metrów przed metą zawodnik klubu Prefbet Śniadowo Łomża miał na mecie 3 sekundy przewagi nad Patrykiem Błaszczykiem (Jantar Ustka) i 4 sekundy nad Dariuszem Boratyńskim (AZS AWF Wrocław). Dziewiąty finiszował Mateusz Dębski. Drugi z reprezentantów RLTL ZTE na dystansie 4 km uzyskał czas 0:12:01.

Na 10 km mężczyzn czternasty skończył zmagania Mateusz Kaczor (0:31:27). W tej konkurencji od początku nie oglądając się na rywali wysokie tempo narzucili Tomasz Grycko (Bliza Władysławowo) i Krystian Zalewski (Barnim Goleniów). Zwyciężył pierwszy z wymienionych, który na ostatnim okrążeniu jeszcze mocniej podkręcił tempo i zdobył swój trzeci złoty medal na MP w biegach przełajowych z rzędu! Krystiana Zalewskiego pokonał o 7 sekund. Kolejną minutę kibice czekali na brązowego medalistę. Ostatecznie z czwórki walczącej o ten krążek najszybszy był Robert Głowala (Wilga Garwolin).

Zmagania odbyły się w szalenie trudnych warunkach. - Śnieg w Żaganiu zaczął padać w piątek przed południem i padał nieprzerwanie do zakończenia zmagań. W parku, gdzie rozegrano mistrzostwa, pokrywa śnieżna sięgała nawet 15 cm! - podkreślił Leszek Trzos, szkoleniowiec radomskiego klubu.

Wysokie pozycje biegaczy RLTL ZTE przełożyły się na wynik w klasyfikacji drużynowej. - Klub z Radomia zajął drugie miejsce uznając jedynie wyższość ekipy Prefbet Śniadowo Łomża - podkreśla Leszek Trzos. O medale rywalizowali również juniorzy i juniorzy młodsi. Na starcie stawiło się łącznie 454 zawodniczek i zawodników z ponad 160 klubów z całej Polski. Rywalizacja toczyła się nie tylko przy ciągle padającym śniegu, ale momentami przy bardzo porywistym wietrze. Trasa poprowadzona była w zabytkowym parku, m.in. wokół stawu i dawnej fosie Pałacu Książęcego.